W jaki sposób stworzyć ekologiczne gospodarstwo domowe?

Coraz głośniej i częściej mówi się o tym, jak Ziemia jest zanieczyszczona i że powinno się o nią zadbać. Wiele osób stara się być eko, żyć w taki sposób, by nie eksploatować planety jeszcze bardziej i uświadamia innych, jak bardzo jest to ważne. Na szczęście technologia idzie do przodu i ułatwia możliwość zadbania o środowisko. W prosty sposób może to zrobić każda osoba, która posiada kawałek ziemi obok swojego gospodarstwa domowego. Przydomowa oczyszczalnia nie tylko zmniejszy ilość nieczystości, które trafiają do środowiska ale również pozwoli zaoszczędzić parę groszy.

Zalety przydomowej oczyszczalni

Przydomowa oczyszczalnia to ekologiczna instalacja, która jest kilkukrotnie tańsza od tradycyjnego szamba, a przy tym bezpieczniejsza i bardziej przyjazna środowisku. Jest też praktycznie bezobsługowa, o czym można się przekonać kontaktując się z firmą Ekodren specjalizującą się w naturalnych systemach oczyszczania. Wchodząc na ich stronę ekodren.pl można dowiedzieć się bardziej szczegółowo o produktach i sposobach instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków różnią się budową i funkcjonowaniem w zależności od modelu i producenta. Jednak żadne z nich nie wymagają absorbujących i kosztownych prac konserwacyjnych i nie wydzielają żadnych zapachów. Pozwalają także odzyskać część szarej wody, czyli takiej która pochodzi z innych odpływów niż toaleta i wykorzystanie jej na przykład do nawodnienia ogrodu. Oznacza to, że oszczędza się wodę pitną i obniża rachunki zarówno za wodę jak i za ścieki.

Jak działają oczyszczalnie?

W zależności od modelu i producenta działanie oczyszczalni może się różnić. Jednak ich efekty są bardzo zbliżone: odprowadzają czystą wodę do odbiornika, którym może być tunel, drenaż, skrzynka rozsączająca, studnia chłonna lub ciek wodny. Bardzo dobrze opisuje to na przykładach i najlepszym zastosowaniu firma Ekodren, wskazując na to, że jest idealnym partnerem do działania na rzecz ochrony środowiska.

Kto może założyć swoją oczyszczalnię?

Każdy, kto mieszka w domu z ogrodem i nie posiada podłączenia do sieci kanalizacyjnej może zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków. Szukając specjalisty, który się tym zajmie warto skontaktować się z firmą Ekodren. Przedsiębiorstwo realizuje dostawy towaru na terenie całego kraju, a dzięki współpracy z różnymi producentami jest w stanie dobrać najlepszy model oczyszczalni do potrzeb i terenu, na którym ma powstać.

Niestety, jeśli działka jest podłączona do systemu kanalizacji lub jest możliwość jej przyłączenia, prawo zakazuje jej budowania.

Przeczytaj – Brak dostępu do kanalizacji – wyrok czy szansa?

Co daje współpraca z firmą Ekodren?

Firma Ekodren to nie tylko doskonały partner pomagający zadbać o środowisko ale również dbający o pieniądze swoich klientów. Choć przedsiębiorstwo specjalizuje się głównie w sposobach oczyszczania wody, to pozwala ją również oszczędzać. Dzięki zbiornikom na wodę deszczową można zbierać deszczówkę, którą można następnie wykorzystać np. do podlania ogrodu. Kupując raz pojemnik na wodę deszczową od Ekodren płaci się tylko raz, a oszczędza przez wiele lat. A przy tym dba o środowisko, znacząco zmniejszając zużycie wody pitnej.

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły