Prezent dla miłośnika kawy – co wybrać?

pudełko prezentowe biało-czarne paski

Zbliżają się urodziny lub inna okazja do obdarowania prezentami, a ty szukasz idealnego prezentu dla kawosza. Sprawdź nasze pomysły na idealny prezent dla miłośnika kawy i nie tylko!

1. Karta podarunkową do kawiarni lub sklepu z kawą

Jeśli chcesz obdarować prezentem kogoś, kto kocha kawę, ale nie jesteś pewien, jaki jest jego ulubiony rodzaj dobrym pomysłem może być karta podarunkowa do kawiarni lub sklepu z kawą. W ten sposób osoba obdarowana moża sama wybrać swój prezent, a ty nie będziesz mieć problemu z jego nietrafionym wyborem. Ponadto, zawsze miło jest móc poczęstować się pyszną filiżanką kawy, nie martwiąc się o koszty. Jeśli więc nie wiesz, co kupić miłośnikowi kawy, wybierz kartę podarunkową i pozwól mu wybrać swoją własną, idealną filiżankę kawy.

2. Prasa francuska do parzenia świeżej kawy w domu

Dla miłośnika kawy idealnym prezentem może być również prasa francuska. Parzenie kawy w prasie francuskiej to doświadczenie, które uwielbiają jej miłośnicy. Proces rozpoczyna się od podgrzania wody do temperatury nieco poniżej wrzenia i zmielenia świeżych ziaren kawy do uzyskania grubej konsystencji. Następnie fusy umieszcza się w dolnej części prasy i dodaje gorącą wodę. Po czterech minutach parzenia mieszanki, tłok jest powoli przesuwany w dół, zatrzymując fusy na dnie karafki. Rezultatem jest bogata i aromatyczna filiżanka kawy, którą bez wątpienia doceni każdy jej smakosz. Dzięki prasce francuskiej, osoba kochająca kawę może cieszyć się naprawdę wyjątkową jej filiżanką każdego ranka.

3. Kubek podróżny utrzymujący ciepło

Dobry kubek podróżny utrzyma wysoką temperaturę kawy przez wiele godzin, więc osoba obdarowywana może cieszyć się pyszną filiżanką, nawet gdy jest w drodze do pracy lub w podróży. Istnieje wiele różnych styli kubków podróżnych, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem takiego, który będzie idealny dla solenizanta. Można wybrać kubek ze specjalnym napisem lub nawet zamówić spersonalizowany napis. Dzięki temu prezent dla kawosza, który wręczysz będzie wyjątkowy, a do tego praktyczny. Spróbuj również zwrócić uwagę na samo wykonanie i długość trzymania ciepła. W tym przypadku możesz wybrać, taki kubek, który będzie idealny w drodze do pracy lub nawet taki, który przez cały dzień utrzyma wysoką temperaturę kawy. 

4. Ekspres do kawy dla tych, którzy uwielbiają filiżankę dobrego espresso każdego ranka

Jeśli dysponujesz większym budżetem dobrym pomysłem będzie zakup ekspresu do kawy. Dla kawosza, który uwielbia filiżankę dobrego espresso każdego ranka będzie to na pewno wymarzony prezent. Ekspresy do kawy są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, ale najlepsze są te, które mielą świeże ziarna i przygotowują bogatą w smaku filiżankę espresso. Jeśli jednak masz mniejszy budżet, nie ma czym się przejmować spróbuj na początek wybrać dobry młynek do kawy albo kawiarkę. Dodatkowo dostępne są na rynku również małe przenośne ekspresy do kawy. Takim prezentem na pewno zaskoczysz niejednego kawosza, który będzie mógł delektować się pyszną świeżą kawą niezależnie od miejsca. 

5. Wszystko inne co związane z kawą – ziarna, filtry, kubki itp.

Każdy miłośnik kawy powie Ci, że kluczem do wspaniałej filiżanki kawy są świeże ziarna. I choć zawsze możesz kupić kawę w sklepie spożywczym, nie ma nic lepszego niż ziarna dopiero co wypalone. W związku z tym kawa prosto z palarni to doskonały prezent dla każdego miłośnika kawy. 

Oczywiście zakup wysokiej jakości kawy z palarni to nie jedyny wybór. Do przygotowania dobrej  kawy przydatne mogą okazać się również akcesoria takie jak młynek, czy filtry. Jeśli jednak nie jesteś przekonany i nie wiesz jak wybrać odpowiednie produkty postaw na kubek lub filiżankę dzięki której poranna kawa na pewno będzie smakować wyjątkowo. 


Pobierz

Powiązane artykuły