Powrócił Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych

Po kilku latach przerwy na deski gołdapskiego Domu Kultury powrócił Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. W tym roku nazwę przedsięwzięcia rozszerzono o słowo REAKTYWACJA – aby podkreślić, ten szczególny powrót wydarzenia, które miało sprawdzoną markę i cieszyło się dużą popularnością wśród warsztatów terapii zajęciowej.

 

 

 

W tegorocznej edycji udział wzięło 6 placówek, które były oceniane przez jury w składzie: Barbara Augustynowicz (przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi), Agnieszka Dziobkowska (Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi) oraz ksiądz Krzysztof Zubrzycki, redaktor naczelny Miesięcznika Społeczno-Katolickiego Diecezji Ełckiej „Martyria”.

Zespoły przygotowały spektakle bardzo różniące się od siebie, ale wszystkie bez wyjątku niezwykle kunsztowne i grające na uczuciach oglądających. Jury miało niemały problem z podjęciem werdyktu, ale ostateczne wyniki przedstawiły się następująco:

Wyróżnienia (w kolejności alfabetycznej):

–    Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Ełku za spektakl pt.: „Tramwaj zwany nienawiścią”;

–   Mazurskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie za spektakl pt.: „Obok siebie”;

–   Stowarzyszenie Wyjątkowe Serca Warsztat Terapii Zajęciowej w Olsztynie za spektakl pt.: „Bajka o uczuciach”.

Trzecie miejsce zajęło Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Empatia Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim za „Nasze marzenia”. Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli Caritas Diecezji Ełckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Gołdapi za spektakl taneczny „Magia kolorów”. Zwycięzcą tegorocznej edycji Przeglądu został Warsztat Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus za spektakl pt.: „Kiedy Bóg przychodzi”.

Tegoroczne przedsięwzięcie swoimi patronatami honorowymi objęli Burmistrz Gołdapi oraz Starosta Gołdapski. Dziękujemy za okazane nam zaufanie. To ważne i duże przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gołdap na podstawie umowy nr 5/WKS.526.10.2022 z dnia 28 lutego 2022 r. o realizację zadania publicznego w ramach otwartego konkursu ofert.

WTZ

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły