PKPR nagrodził „Rominckich Odkrywców”

W ramach „Dnia Otwartego Romintarium”, w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej odbyło się w sobotę wręczenie certyfikatów „Rominckiego Odkrywcy” zwycięzcom wakacyjnego konkursu.

 

W lipcu i sierpniu na profilu PKPR publikowany był post zachęcający do odkrycia ciekawego miejsca na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej lub jego otuliny. W sumie zaproponowano 8 miejsc. Co tydzień upominkiem była nagradzana osoba, która jako pierwsza zdobyła wskazaną lokalizację dokumentując to pamiątkowym zdjęciem opatrzonym hasłem.

Zdobywcami tytułów „Rominckiego Odkrywcy 2022” zostali:

– w kategorii osób niepełnoletnich – Julia i Zuzanna Jankowskie (5 zdobytych obiektów);

– w kategorii osób dorosłych Alina Oleszczuk oraz Mirosław Słapik (po 7 zdobytych obiektów i pokonaniu ponad 400 km rowerami).

Wraz upominkami zwycięzcy otrzymali certyfikaty „Rominckiego Odkrywcy”. Certyfikaty wręczali – Łukasz Kacprzyk ze Starostwa Powiatowego oraz Jaromir Krajewski – dyrektor Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

„Romintarium” spotkało się z niemałym zainteresowaniem. W słoneczny, sobotni dzień zainteresowani przyrodą i pięknymi okolicami przyjechali nawet spoza powiatu gołdapskiego.

Powiązane artykuły