Piłka Ręczna. Złote medale dla szczypiornistek z gołdapskiego LO

W czwartek, 6 października w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się Finał Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

 

Do gry przystąpiły trzy zespoły (I LO Olecko, LO Gołdap, ZSZ Gołdap), a w ostatniej chwili z rywalizacji wycofały się dziewczęta z Malinowa. Złote medale po bardzo emocjonującym graniu wywalczyły szczypiornistki Liceum Ogólnokształcącego z Gołdapi (Andżelika Lipińska, Dominika Żukowska, Gabrysia Kuźnicka, Klaudia Jaźwińska, Maja Bronakowska, Martyna Tylenda, Anastazja Galińska, Natalia Rogowska, Nikola Żurawska, Oliwia Broniszewska, Karolina Wesołowska, Gabriela Osiecka), które pokonały 20:13 (8:8) – ZSZ Gołdap oraz 17:15 (7:8) – I LO Olecko.

Drugą lokatę zajął zespół I Liceum Ogólnokształcącego z Olecka, który pokonał 22:9 (5:4) – Zespół Szkół Zawodowych z Gołdapi (Wiktoria Grażulis, Julia Nowak, Julia Jankowska, Anna Waraksa, Klaudia Iwanicka, Sylwia Zając, Julia Banach, Weronika Miler, Martyna Kalwajtys, Natalia Koziej).

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Statuetka dla najlepszej zawodniczki turnieju powędrowała do Dominiki Kosakowskiej (I LO Olecko). W organizację turnieju włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i oczywiście Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

 


Aktualności

Powiązane artykuły