Pasowanie na przedszkolaka

Czwartek, 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz ich rodziców. Tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

 

 

 

W uroczystości wzięli udział rodzice oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Gołdapi Wojciech Hołdyński.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Jolantę Lipińską. Następnie krótką część artystyczną zaprezentowały dzieci z grupy 4-5-latków C. Również dzieci biorące udział w pasowaniu zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki oraz wspólny taniec. Przed przystąpieniem do pasowania pani dyrektor poprosiła rodziców oraz dzieci o złożenie przyrzeczenia. Dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom.

Następnie pani dyrektor Jolanta Lipińska zaczarowanym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor przedszkola oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Gołdapi Wojciech Hołdyński życzyli przedszkolakom samych radosnych chwil oraz wielu przyjaciół.

Teraz maluszki z dumą mogą powiedzieć – mamo, tato – jestem prawdziwym przedszkolakiem!

 


Aktualności

Powiązane artykuły