Międzysąsiedzki piknik integracyjny 

Podczas sobotniego pikniku integracyjnego słoneczna i rodzinna atmosfera, towarzyszyła mieszkańcom Wspólnoty Mieszkaniowej, Topolowa 10 w Baniach Mazurskich. Impreza była zwieńczeniem projektu „Rabatka pod blokiem” realizowanego od 1 lipca w ramach Konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie”.

 

 

Przedstawiciele grupy nieformalnej „Ogrodniczki” do wspólnej zabawy zaprosili nie tylko mieszkańców, sąsiadów, gości którzy przybyli z Ukrainy, ale również wójta gminy Pana Łukasza Kulisia, Przedstawicieli Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny – panią Wiolettę Anuszkiewicz oraz pana Zbigniewa Mieruńskiego, radnego pana Karola Szablaka z żoną, przedstawicieli mediów społecznościowych.

Zaproszonym gościom dzieci wręczyły prezenty, które własnoręcznie wykonały na warsztatach plastycznych pn. „Skarby Jesieni”, realizowanych w ramach działań projektowych. Realizacja projektu od początku zakładała jeden cel – integrację mieszkańców poprzez podejmowanie różnych działań: realizację zajęć i zabaw dla dzieci, warsztatów tworzenia zielonej infrastruktury oraz tworzenie wspólnoty z ukraińskimi rodzinami, które właśnie u nas znalazły schronienie przed trwającą nadal wojną na Ukrainie.

Każdy z etapów projektu, angażował mieszkańców do tworzenia tzw. dobra wspólnego, jakim było powstanie zielonego miejsca wypoczynku i integracji społecznej.

Sąsiedzki piknik to wydarzenie, które po raz pierwszy skupiło mieszkańców i zaproszonych gości przy radosnej zabawie. To wspólne, aktywne spędzenie czasu wolnego, w towarzystwie rodziny i znajomych, w atmosferze miłej muzyki i dobrej zabawy. W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji dla każdego, a radosne śmiechy dzieci rozbrzmiewały na terenie wspólnoty. Bańki, mydlane, konkursy, tańce, wspólne ognisko, śpiewy, to tylko część z zaplanowanych atrakcji.

Oczywiście mieszkańcy postarali się o przepyszny poczęstunek, kiełbaski, kolorowe słodkości, pączusie, bułeczki, faworki, ciasteczka i wiele innych pyszności, na widok których ślinka leciała   Do wspólnej realizacji pikniku oprócz mieszkańców, dołączyli sponsorzy, wspierając w działaniach takie oddolne inicjatywy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania poszczególnych etapów projektu grupy nieformalnej „Ogrodniczki”, realizowanego przy wsparciu GOKiP. Za Waszą pomoc, ogromne zaangażowanie w pracę, za miłą rodzinną atmosferę, którą wspólnie tworzyliście, dziękujemy.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Banie Mazurskie realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły