Gołdapscy policjanci w obliczu współczesnych zagrożeń – z młodzieżą o handlu ludźmi

18 października obchodzony jest Europejski Dzień  przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Gołdapscy policjanci postanowili zaangażować się w edukację na rzecz zwalczania tego przestępczego procederu. Dzielnicowi i profilaktycy spotykają się z młodzieżą i przybliżają współczesne formy niewolnictwa oraz uświadamiają o czyhających zagrożeniach.

 

 

Proceder związany z handlem ludźmi jest formą współczesnego niewolnictwa i stanowi jedną z najcięższych zbrodni, która rażąco godzi w podstawowe prawa człowieka: wolność i godność. Mając świadomość tego, że każdy może stać się ofiarą handlu ludźmi, policjanci spotykają się ze społecznością i przybliżają im tematykę współczesnych zagrożeń.

Dzisiaj (18 października) przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi spotkał się z młodymi ludźmi, którzy mogą stanowić potencjalną ofiarę tego przestępstwa. To oni, żądni świata i nowych możliwości często wyjeżdżają za granice kraju i podejmują różne prace zarobkowe. Dzielnicowa przybliżyła tematykę związaną z handlem ludźmi, uświadamiała ich co do czyhających niebezpieczeństw i radziła im jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Październik jest dla tej tematyki wyjątkowy, bowiem w tym miesiącu obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlu Ludźmi i Niewolnictwu. W związku z  tym gołdapscy policjanci prowadzą prelekcje oraz organizują spotkania ze społeczeństwem.

Pamiętaj!

  • Ofiarą tego nielegalnego procederu może stać się każdy. Płeć, wiek, wykształcenie czy pochodzenie nie gra tu roli.
  • Najczęściej ludzie są wykorzystywani do: pracy przymusowej, prostytucji, „seks biznesu”, żebractwa, popełniania przestępstw.
  • Nie obwiniaj się za zaistniałą sytuację! Winny jest sprawca! Zawsze szukaj pomocy!
  • Zanim podejmiesz pracę zweryfikuj pośrednika pracy, sprawdź, czy oferta jest legalna, upewnij się, że pracodawca istnieje i uważnie przeczytaj dokumenty, które podpisujesz.

Aktualności

Powiązane artykuły