Gołdapscy licealiści odwiedzili Grecję

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi brała udział w projekcie Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – „Szkoła XXI wieku-nowe technologie w edukacji”, nr przedsięwzięcia 2021-1-PMU-4217, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

Młodzież udała się wraz z opiekunami do Grecji, do miasteczka Platamonas. Pobyt trwał od 11-24 września. W tym czasie uczestnicy mieli okazję zdobyć nowe umiejętności, wiadomości i doświadczenia, poznali kulturę i język grecki, udoskonalili język angielski, poznali urokliwe i zabytkowe miejsca takie jak Palaios Panteleimonas, czyli stara wioska pasterska położona w sercu Riwiery Olimpijskiej, malownicze miasteczko Litochoro, Wąwóz Enipeas i znajdujące się tam Wodospady Zeusa i Wanny Afrodyty., Klasztor Trójcy Świętej, czyli średniowieczny monastyr w greckich Meteorach.

Licealiści odwiedzili również szkołę partnerską projektu IV Liceum w Katerini. Uczniowie mieli okazję zapoznać tamtejszą młodzież z pięknym powiatem gołdapskim oraz znajdującymi się w nim atrakcjami, a także rozegrać wspólny mecz siatkówki.

W trakcie pobytu młodzież uczestniczyła w grze miejskiej, w starej wiosce Egani uczyli się tradycyjnego greckiego tańca ludowego sirtaki, z którego wywodzi się słynna zorba. Podsumowano informacje o greckich matematykach: Pitagorasie, Talesie, Euklidesie i Eratostenesie. Wykorzystano statystykę matematyczną używając Google Trends, trygonometrię i wykonano domino matematyczne, przygotowano matematyczne puzzle, utrwalające wiadomości dotyczące funkcji.

Więcej informacji znajduje się w relacji z pobytu na naszym projektowym fanpage’u „Szkoła XXI-wieku Nowe Technologie w Edukacji”.

Grażyna Górko

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły