Ekodrużyna Gołdap informuje. „Recykling 2022 rozdał owoce w Gołdapi”

Jesień w Gołdapi ekoedukacyjnie, sportowo, recyklingowo i jak zawsze smacznie. Systematycznie zapełniają się bateriami i drobnym zużytym sprzętem elektrycznym kartony, wielkie zużyte elektryczne sprzęty lądują w Elektrośmieciuszku. Trwają lekcje, warsztaty, wszędzie w roli głównej występuje „Natura, Recykling, Sport, Zdrowie”.

 

Bogaty ekoprogram akcji „Recykling daje owoce w Gołdapi 2022” sprawia, że gołdapianie uczą się, integrują i łączą pokolenia.

 

 

 

Akcja „Recykling Daje Owoce” organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. https://erp-recycling.org/pl-pl/ – firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji „Recykling Daje Owoce” jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu.

Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in „Recykling Daje Owoce” czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw. PSZOKi – czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę.

Lokalnym koordynatorem akcji jest Alina Oleszczuk. Szczegóły akcji na www.cycling-recycling.eu.

Gołdapianko, gołdapianinie zostaw komentarz/fotkę, pokaż jak wyglądała Twoja wizyta w gołdapskiej „Dwójce”

Koordynatorka-Alina Oleszczuk

(Z cyklu Zielone Dni w Gołdapi 2022)

 

 

Powiązane artykuły