Zapraszamy na Dzień Otwarty Romintarium

Wszystkich zainteresowanych przyrodą, a w szczególności rodziny z dziećmi pragniemy zaprosić w sobotę 8 października 2022 roku do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach na Dzień Otwarty Romintarium.

 

 

 

W godzinach od 11.00 do 14.00 będzie okazja do zwiedzenia ogrodu dydaktycznego i znajdującej się w nim piwniczki nietoperzowej. Otwarta będzie również ekspozycja przyrodnicza w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i wystawa fotograficzna w budynku wystawowym Parku.

Chętni będą mogli wziąć udział w grze terenowej „Zakręcone poszukiwania” i queście „Odkryj Żytkiejmy”. W czasie imprezy odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów wakacyjnego konkursu krajoznawczego „Romincki Odkrywca”. Od godz. 12.00 przy siedzibie Parku płonąć będzie ognisko z możliwością upieczenia kiełbaski (prowiant we własnym zakresie).

W czasie Dnia Otwartego wszystkie obiekty będą udostępnione do zwiedzania indywidualnego. Ekspozycje w budynkach otwarte będą także w przypadku złej pogody. Serdecznie zapraszamy!

Impreza odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich www.dniotwarte.eu będących częścią kampanii europejskiej #EU in My Region.

(pkpr)

Powiązane artykuły