W Warszawie odbył się pierwszy publiczny pokaz nowego filmu gołdapianina

W warszawskim kinie Kultura odbył się pierwszy publiczny pokaz filmu „Jak tańczy mój czas” w reżyserii gołdapianina Józefa Romasza. Natomiast na stronie Stowarzyszenia Filmowców Polskich znajdziemy reportaż z tego wydarzenia, zatytułowany: Uchwycić doświadczenie łyżwiarzy figurowych. Premiera filmu „Jak tańczy mój czas” w kinie Kultura.

 

Ciekawostką jest też to, że współoperator filmu urodził się co prawda w Augustowie, ale jest jedocześnie gołdapianinem, ponieważ w okresie wczesnodziecięcym i młodzieńczym wraz z rodzicami mieszkał na osiedlu pod Piękną Górą.

 

Wypowiadają się współtwórcy filmu:

– To, co było istotne w filmie to uzyskanie klarowności w zmiennych losach naszych wyjątkowych bohaterów. Dzięki ich otwartości i zaufaniu mogliśmy ukazać życiowe perypetie, co w efekcie nadało całemu filmowi uniwersalności – mówiła autorka scenariusza i współmontażystka Katarzyna Wielechowska. Z kolei operatora filmu Tomasza Michałowskiego uwiodło obrazowanie łyżwiarzy figurowych, którzy przypominali mu ptaki na niebie. „Nigdy nie było wiadomo, w którą stronę pojedzie łyżwiarz, co bliskie jest wolności ptaków” – mówił twórca zdjęć. Reżyser filmu Józef Romasz podziękował bohaterom, dzięki którym powstała niezwykła opowieść czasie, o istnieniu w nim, o radzeniu sobie z jego przemijaniem.

Całość pod tym linkiem:

https://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,33687,1,1,Uchwycic-doswiadczenie-lyzwiarzy-figurowych-Premiera-filmu-Jak-tanczy-moj-czas-w-kinie-Kultura.html

Wojciech Olkuśnik/East News/SFP 

Powiązane artykuły