Podsumowanie policyjnych działań „NURD”

Przez ostatnie dwa dni gołdapscy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego objęli szczególnym nadzorem rejony przejść dla pieszych oraz przejazdy dla rowerów. Krajowe i wojewódzkie działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu drogowego” miały na celu ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem tej kategorii uczestników ruchu drogowego. Mundurowi w trakcie akcji ujawnili ogółem 48 wykroczeń i nałożyli 41 mandatów karnych.

 

W minioną środę i czwartek gołdapscy policjanci bardzo aktywnie wzięli udział najpierw w krajowych i następnie w wojewódzkich działaniach pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. W ramach realizowanej akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania zarówno kierujących pojazdami wobec pieszych czy rowerzystów, jak również na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze podczas działań ujawnili łącznie 48 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców, jak i samych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa zdecydowanie reagowali sankcjami karnymi, ale również rozmawiali, informowali, zwracali uwagę na bezpieczeństwo tych najbardziej narażonych osób. W trakcie prowadzonych działań policjanci nałożyli mandaty karne na 29 kierujących pojazdami, czworo rowerzystów oraz ośmiu pieszych. Ponadto, funkcjonariusze zastosowali pouczenia wobec siedmiu sprawców wykroczeń.

Szczególnie teraz, w porze jesiennej, gdy szybko zapada zmrok, apelujemy nie tylko do kierowców, ale również niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze. Przypominamy, że pieszych obowiązują zasady szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły