Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi

29 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się impreza czytelnicza z opowieścią Czesława Janczarskiego w roli głównej.

 

 

Do biblioteki przyszli uczniowie klasy pierwszej, by wysłuchać głośnego czytania książeczki pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci z uwagą słuchały głośnego czytania bibliotekarek i pani Joanny Kaczan – dowódcy roty z Ochotniczej Straży Pożarnej w Surminach. Opowieść o dzielnym chłopcu udowodniła młodym słuchaczom, że jeśli w coś mocno wierzą, wszystko jest możliwe, jak to było w przypadku głównego bohatera.

Po wysłuchaniu historii nieustraszonego Wojtka, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści czytanego tekstu oraz sami zadawali pytania zaproszonemu gościowi na temat najczęstszych przyczyn pożaru czy pracy strażaka.

Pani Joanna nie tylko wyczerpująco odpowiedziała na pytania uczniów, ale dodatkowo przedstawiła im podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku w najbliższym otoczeniu dziecka.

Dziękujemy pani Joannie Kaczan za poświęcenie czasu i zaangażowanie w nasze działania związane z rozwojem czytelnictwa wśród dzieci.

Justyna Kołodziej

Katarzyna Witczak

Powiązane artykuły