Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Godna pochwały jest postawa osób niedających przyzwolenia na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierujący.

 

Wzorowa reakcja świadka pomogła policjantom szybko zakończyć niebezpieczną podróż 57-latka. Mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę motorowerem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem i grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 10:00. Do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy zadzwonił świadek zdarzenia, który poinformował o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający jadąc drogą wojewódzką nr 651 z Gołdapi w kierunku Dubeninek zwrócił uwagę na kierującego junakiem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może on prowadzić pojazd znajdując się pod działaniem alkoholu. Świadek natychmiast podjął decyzję o sprawnym wyprzedzeniu jednośladu i spowodowaniu jego zatrzymanie. Mężczyzna odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą niebezpieczną jazdę, a na miejsce wezwał patrol Policji.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 57-letni sprawca interwencji posiadał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Dzięki odwadze i wzorowej postawie świadka zdarzenia najprawdopodobniej nie doszło do nieszczęścia na drodze. Pamiętajmy! Kiedy zauważymy kierującego, wobec którego mamy podejrzenie, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości – reagujmy! Nie pozwólmy, aby doszło do tragedii i zadbajmy w ten sposób o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły