Obywatelska postawa świadka pozwoliła szybko zakończyć jazdę pijanego kierowcy

„Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” – to hasło powinno przyświecać każdemu z nas. Wczoraj jeden z mieszkańców widząc pijanego kierowcę natychmiast zareagował. Wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił Policję. Dzięki szybkiej i odważnej reakcji gołdapianina policjanci zatrzymali 43-latka. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Wczoraj kilka minut po godzinie 13:00 oficer gołdapskiej komendy otrzymał informację o podejrzeniu prowadzenia pojazdu przez nietrzeźwego kierującego. Uwagę zgłaszającego zwrócił podejrzanie jadący przed nim pojazd marki Kia.

Świadek sprytnie wykorzystał moment zatrzymania się podejrzanego. Odważnie podbiegł do jego auta i wyciągnął kluczyki. Kierowca samochodu kia, zrezygnował z dalszej jazdy, porzucił pojazd i podjął próbę ucieczki pieszo. W tym samym czasie na jego drodze pojawili się funkcjonariusze.  Wylegitymowali uciekiniera, którym okazał się być 43-letni mieszkaniec Gołdapi.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Podejrzany dziś rano usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet 2 lata pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.

KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły