„Mistrzostw Polski w układaniu puzzli” – zawody z przyszłością

Już pierwsza edycja gołdapskich „Mistrzostw Polski w układaniu puzzli” spotkała się bardzo dużym zainteresowaniem, również zawodników spoza Gołdapi i naszego regionu. Niedzielna, piąta, edycja pokazała to po raz kolejny. Również po raz kolejny zwycięzcą kategorii open okazał się (utytułowany zawodnik) Mariusz Śliżewski z Gniewa, który swoje 500 puzzli ułożył w ciągu 46 minut i 53 sekund. Mimo to na zawodach po raz pierwszy pojawiła się dla niego poważna konkurencja, ponieważ dwie zawodniczki swoje puzzle ułożyły w czasie niewiele dłuższym. Są to – Maria Marzewska z Olsztyna (51’46”) i Monika Nawrot z Warszawy (57’18”).

Zawody w układaniu puzzli to jednocześnie prezentacja rozmaitych technik, co pokazali nie tylko zwycięzcy kategorii open, ale między innymi Damian Siewieja, startujący w kategorii ośrodków specjalnych, ZPEW i Caritas. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Kacper Jankowski, trzecie – Agnieszka Wasilewska.

Niedzielne rozgrywki rozpoczęły przedszkolaki (trzylatki i czterolatki), które miały za zadanie ułożyć obrazek złożony z 30 puzzli. Najszybciej to zrobił Nikodem Kazimierski, tuż po nim – Maja Budlewska i Filip Aneszko. W kategorii przedszkolaków od lat 5 do 6, najlepszym okazał się Jan Podbielski. Drugie miejsce zajął Julian Borzymarski, trzecie – Dorota Chmielewska.

Kategorię klas 1 – 4 wygrała Pola Kwiatkowska, drugie miejsce zajęła Michalina Wołyniec, trzecie – Oliwia Kardel. Zawodnicy układali po 100 puzzli.

Po dwieście puzzli musieli ułożyć uczestnicy w kategorii klas 5 – 8 i niemal błyskawicznie to zrobiła Lena Laskowska (18’58”). Drugie miejsce wywalczyła Gabriela Kochanowska (36’36”), trzecie – Juliusz Walkiewicz (41’04”).

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorami niedzielnych mistrzostw byli – Ośrodek „Leśny Zakątek” i „AS” (Andrzej Sokołowski). Impreza odbywała się pod patronatem Starosty Gołdapskiego.