W związku z tym, że Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto nie chce udzielić radnemu i Mieszkańcom Gołdapi odpowiedzi na bardzo istotne zapytania dotyczące zagrożeń energetycznych gminy zwracam się do mediów, żeby wykorzystali prawo prasowe i w imieniu zainteresowanych zadali Panu Burmistrzowi następujące pytania:
1. W jaki sposób Burmistrz Tomasz Luto w ciągu ostatnich 8 lat zadbał o bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Gminy Gołdap, co wynika z jego obowiązku?
2. Jakie działania przewiduje Burmistrz Tomasz Luto w przypadku zamknięcia lub zawieszenia działalności głównego dostawcy ciepła systemowego S. Andrysiewicza?
3. Jakie działania osłonowe – pomocowe przewiduje Burmistrz Tomasz Luto dla najbiedniejszych mieszkańców Gminy Gołdap w związku z drastycznymi podwyżkami surowców energetycznych?
4. Dlaczego Burmistrz Tomasz Luto odmówił współpracy w dziedzinie stworzenia konkurencyjnej ciepłowni dla największego importera paliw płynnych, firmy Barter – w 2018 r.?
5. Proszę wymienić wszystkie składniki majątkowe po zlikwidowanej Gminnej Spółce PEC, które pozostały w rękach Gminy? (kotłownie, sieci przesyłowe, węzły ciepłownicze itp.).
6. Jakie środki pieniężne lub materiałowe otrzymała Gmina Gołdap od Pana Andrysiewicza za umożliwienie dostaw ciepła po zlikwidowanej Gminnej Spółce PEC, od 2013 r.?
7. Czy Pan Andrysiewicz korzysta z infrastruktury ciepłowniczej należącej do Spółki PEC?
Proszę konkretnie je wymienić?
8. Czy Gmina posiada zabezpieczenie finansowe w przypadku spełnienia się „czarnego scenariusza” w dziedzinie ciepłownictwa na najbliższe miesiące jesienno-zimowe?
Andrzej Tobolski
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził stawkę za GJ dla S. Andrysiewicza ,która wynosi blisko
400 zł. netto.
To jest najwyższy czas żeby zorganizować referendum i odwołać burmistrza z jego ekipą, która nie zadbała o bezpieczeństwo energetyczne gołdapian. A Tomasz Luto osobiście
zagłosował za likwidacją Gminnej Spółki PEC na wniosek Wojciecha Hołdyńskiego.
Dzisiaj za brak wyobrażni kilkunastu ludzi mieszkańcy ponoszą gigantyczne koszty. Jak dodamy do tego problem z budową Zakładu Przyrodoleczniczego i wiele innych strat i kosztów poniesionych z pieniędzy podatników to chyba wystarczy jako uzasadnienie referendum.
Dość dewastowania Gminy Gołdap !
Andrzej Tobolski