Inni napisali. W Gołdapi zawrzało. „Jedna z najwyższych taryf ciepła w Polsce”

Na portalu money.pl można przeczytać artykuł Weroniki Szkwarek: „W Gołdapi zawrzało. „Jedna z najwyższych taryf ciepła w Polsce”. Tekst rozpoczyna wypowiedź Adama Brusia – prezesa jednej z gołdapskich wspólnot mieszkaniowych. – To szaleństwo cenowe, które zostało nam zafundowane. Te podwyżki uderzają bezpośrednio w nasze kieszenie, kieszenie mieszkańców, za nas państwo nie płaci.

 

(…) – Dla mnie najważniejszy jest interes tego ostatniego odbiorcy. Do grudnia 2021 roku płaciliśmy 4 zł za podgrzanie metra kwadratowego, a teraz to jest kwota 10,2 zł jeszcze przed podwyżką, która została wczoraj zatwierdzona. Ogrzanie metra nie będzie kosztowało prawie 11 zł, a 16 zł – dodaje z kolei Adam Bruś ze wspólnoty mieszkaniowej.

O sprawie w Gołdapi pisaliśmy już w sierpniu. „Jeszcze w kwietniu 2021 r. pan Paweł z Gołdapi na Warmii i Mazurach za mieszkanie o powierzchni 42 m kw. płacił za czynsz we wspólnocie mieszkaniowej 604,02 zł. Rok później kwota wzrosła do 874,11 zł, a za sierpień już 944,35 zł”, pisaliśmy. Okazuje się, że ceny urosły jeszcze bardziej.

 

Cały artykuł pod tym linkiem:

https://www.money.pl/gospodarka/w-goldapi-zawrzalo-jedna-z-najwyzszych-taryf-ciepla-w-polsce-6813083267771136a.html?fbclid=IwAR0hAoJ-cKpe66Z1qMj10seQdaatCzj8fMIjuOLrWyoY1MTUoSo6k9peRDs

 


Aktualności

Powiązane artykuły

16 komentarzy do “Inni napisali. W Gołdapi zawrzało. „Jedna z najwyższych taryf ciepła w Polsce”

 1. Anonim

  wspaniale nie wiedziałem że ustawa o własności lokali przewiduje funkcję prezesa WM

  Ocena: 1.89/5. z 9 głosów.
  Please wait...
 2. goldapiak

  Należy zadać pytanie czemu w latach poprzednich nie został dopuszczony inny dostawca ciepła na Gołdap, a teraz przez to mamy to co mamy

  Ocena: 4.72/5. z 29 głosów.
  Please wait...
  1. Paweł

   Trzeba koniecznie wyjaśnić sytuację w jakich okolicznościach nie został do Gołdapi w 2018 roku dopuszczony drugi dostawca ciepła. Kto i z jakich powodów do tego doprowadził. Co stało na przeszkodzie żeby wszedł? Należy też jak najszybciej panu Andrysiewiczowi wystawić rachunek za korzystanie z naszych (b. PECu) urządzeń ciepłowniczych, budynków, węzłów itd… . Chyba, że pokaże czarno na białym, że za to zapłacił lub płaci za dzierżawę. A to nie jest pięć złotych.

   Ocena: 5.00/5. z 20 głosów.
   Please wait...
 3. Mieszkaniec.

  Zdaje się burmistrz (?) ma kontakty z ludźmi obecnej władzy. I czy coś z tego wynika dla dobra mieszkańców gminy i ich wsparcia? Robisz pan coś dla mieszkańców w obliczu tej tragicznej sytuacji?

  Ocena: 4.86/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 4. Lubka z Widgóry

  A co, wypowiadając się w tym artykule, zrobił przewodniczący jednej z WM Adam Bruś w sprawie należności finansowych dla jego Wspólnoty za pewien odcinek terenu na ich ziemi? Nic, tylko mówi. Mówić to można , choć tym razem słusznie, ale za słowami albo przed niech idą czyny. A tych u przewodniczącego Brusia brak. Ale tak to już w Gołdapi z sierżantami jest.

  Ocena: 4.11/5. z 18 głosów.
  Please wait...
 5. Wojciech

  Nic się nie wydaży Luto nic nie uzyska od znajomych w obecnej władzy. Obecne działania jak możemy zaobserwować to zmierzają ku jednemu np kupieniu drogiego samochodu…, zmianie przepisów aby pokryć sobie koszty za studia i tym podobne działania wcale nie na rzecz mieszkańców a jedynie dla siebie i wianuszka pań. Nietrafione inwestycje i nieporadna ich realizacjia, jak sobie państwo wyobrażają że udźwignie ten człowiek ciężar który niebawem doprowadzi do dramatu gołdapskich rodzin na terenie miasta i gminy. ZPL dobije tę gminę rękoma Luto.

  Ocena: 4.83/5. z 24 głosów.
  Please wait...
 6. MIESZKANIEC MATEJKI 3

  Bruś kiedyś się chwalił że zna Adrysiewicza to niech działa. Ale on tylok gada a nic z tego nie wynika. WŁADZA WŁADZA WŁADZA

  Ocena: 4.69/5. z 13 głosów.
  Please wait...
 7. Teresa

  Na szczęście parlament przedłuża o pół roku obecną kadencję dla samorządów. Więc takie nasze tuzy umysłowe i sprawcze jak czasowo pełniący obowiązki burmistrza oraz radni Wawrzyn, Janczuk, Hołdyński, Pietrewicz, Dzienis i Chmielewski na pewno znajdą korzystne rozwiązanie tej sprawy. Bo jak nie oni to kto?

  Ocena: 4.69/5. z 26 głosów.
  Please wait...
  1. www

   chyba na nieszczęście. oszustwo wyborcze, nic więcej.

   Ocena: 4.64/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 8. Irek

  Teresa zapomniała albo świadomie nie dodała nazwisk pozostałych kilku radnych spolegliwych wobec burmistrza Luto. Chodzi o Panie Walejko i Syperek

  Ocena: 4.83/5. z 24 głosów.
  Please wait...
  1. Teresa

   Niektórym radnym można jeszcze dać szansę. A co do pani Wałejko – jest przed nią dobra przyszłość jeśli nadal będzie zachowywać się przyzwoicie, tak jak dotychczas. Wystarczy, że bardziej przejrzy na oczy.

   Ocena: 2.00/5. z 12 głosów.
   Please wait...
 9. Antoni ze świetlicy J.

  Dobrze że Pioter CIT Zwycięzca wreszcie zauważył problem, który radny Tobolski od miesięcy zgłasza. Better late than never Pioter, tak trzymaj, nie odpuszczaj po jednym artykule, zorganizuj wiec.

  Ocena: 4.45/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 10. Kierowca Szkody B.

  Pioter jak zauważyłeś juz robi analizy na swoim FB, może to nowe badanie pod ilość odwiedzających „jego” rodzinną korporację albo pod nowy temat pacy jego mentora. Zobaczymy ale robi się ciekawie. Może będzie na radzie i zada pytanie w otwartych wnioskach.

  Ocena: 4.41/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 11. Gejzer

  W Gołdapi zawrzało….!!!
  Znaczy się Piter z Burmistrzem odkryli geotermię….?
  Jesteśmy uratowani 🙂 🙂 🙂

  Ocena: 4.20/5. z 20 głosów.
  Please wait...
  1. Po cichu ulatuje rozum...

   Zamiast pisania komentarzy inni próbują przekazać ogólnopolskiej opinii i politykom partii problem. Komuś od nadmiaru pisania bzdurnych komentarzy nie na temat pozrywało połączenia

   Ocena: 3.00/5. z 12 głosów.
   Please wait...
   1. Gejzer

    A co innego przychodni Ci do głowy, jak widzisz taki tytuł…?
    Ostatnio nie widać innego słownictwa w „zajawkach” niż fontanna i wodotryski 🙁

    Ocena: 3.40/5. z 5 głosów.
    Please wait...