Banie Mazurskie. Tworzyli rabatki pod blokiem

W sobotę, 3 września, mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Topolowa 10 w Baniach Mazurskich, realizowali kolejny etap projektu „Rabatka pod blokiem” Tym razem po dokonaniu zakupu odpowiednich krzewów i drzew ozdobnych, prace planowania i sadzenia zielonej infrastruktury, cieszyły się dużym zaangażowaniem mieszkańców.

 

 

Wspólne prace sprawiły im wiele radości, jednocześnie integrując ich. Mężczyźni kopali otwory do nasadzeń, a kobiety aranżowały zieloną przestrzeń. Zabawne sytuacje, radość i wiele żartów w trakcie „sąsiedzkiej akcji”, pozwoliły mile spędzić kilka godzin przy wspólnej pracy.
Już niebawem kolejne nasadzenia, upiększające teren.

W tym etapie, pomyślano nie tylko o pięknie kwitnących o różnych porach roku drzewach i krzewach, ale również o owadach i ptakach, dla których będą zamontowane „hoteliki” dla owadów i karmniki dla ptaszków. Wszystko to dla najmłodszych mieszkańców, żeby już od najmłodszych lat poprzez zabawę ich edukować.

Przed nami nie tylko nasadzenia, ale również wspólne warsztaty dla dzieci oraz piknik integracyjny, w trakcie którego atrakcji nie zabraknie

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Banie Mazurskie, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły