Banie Mazurskie. Muzyczna uczta dla uszu!

„Balsam dla duszy, uczta dla uszu”, tak można podsumować wczorajszy koncert Jana Kondraka w naszym ośrodku. Niesamowity klimat koncertu sprawił, że uczestnicy włączali się do śpiewu nucąc znane melodie. Ciągle jeszcze będąc pod ogromnym wrażeniem, dziękujemy artyście za kolejny wspaniały koncert.

 

Dowcip, szyk, kultura języka i głos jak dzwon… Bard o nieprzeciętnych walorach wykonawczych. Rozległa skala jego głosu i anegdoty związane z życiem autorów piosenek, dobrze rezonowały ze sobą podczas wczorajszego „pieśniarskiego” wieczoru. Piosenki układały się w historię o miłości, przemijaniu, wolności, marzeniach, trwałych wartościach i przyzwoitości.

Jan Kondrak dopełniał sensy słów utworów przez ciekawą i dowcipną konferansjerkę. Grał na gitarze, a minimalizm instrumentalny wyszedł na dobre piosenkom i publiczności skupionej na słowie i interpretacji.

Pod koniec spotkania jeden z uczestników koncertu poprosił o wykonanie utworu z dedykacją dla żony. Okazało się, że w tym dniu obchodzą 29 rocznicę ślubu. Piękna rocznica i cudowny prezent dla żony. Wszyscy zaśpiewaliśmy solenizantom sto lat, pan Jan wykonał zamówiony utwór, a od naszego ośrodka solenizanci dostali koszyk smakołyków na dalsze świętowanie tego pięknego dnia. Jeszcze raz składamy gratulacje i życzymy kolejnych tak cudownych rocznic.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu, za mile spędzone chwile.

GCKiP w Baniach Mazurskich

Powiązane artykuły