Zakład przyrodoleczniczy. Brak ofert na dokończenie budowy

Końcowy termin składania ofert na dokończenie budowy Zakładu Przyrodoleczniczego przewidziany był na dziesiątą 1 sierpnia. Do tego czasu nie wpłynęła jednak ani jedna oferta.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

33 komentarzy do “Zakład przyrodoleczniczy. Brak ofert na dokończenie budowy

 1. Joe Monster

  Burmistrz „normalny proces budowlany” Luto ciągle próbuje zaklinać rzeczywistość w końcu „ciemny lud to kupi”, a tu jak widać duża część radnych (Wawrzyn, Janczuk, Hołdyński, Pietrewicz, Chmielewski, Zajączkowski, Dzienis) „kupuje” tą jego propagandę sukcesu. Pogrążacie naszą gminę w czarnej otchłani popierając swojego idola MBA.
  Przetarg wart prawie 16 milionów, a chętnych brak! Wcale to nie dziwi – prawdziwi, uczciwi przedsiębiorcy nie wejdą w takie bagienko w którym mogą się utopić. I stoi na Jeziorowej „pomnik” nieudacznika Luto. Czekam na światłe rady Wawrzyna i Janczuka – wszak to oni odpowiadają za rozwój naszej gminy!

  Ocena: 5.00/5. z 46 głosów.
  Please wait...
  1. Triatlonista

   Niedługo zacznie się to wszystko psuć, tyle drewna…

   Ocena: 4.96/5. z 24 głosów.
   Please wait...
 2. apap

  Wygląda na to, że przedsiębiorcy z wolnego rynku są dla burmistrza Luto za słabi. Po prostu powiedzieli pass. Stwierdzili, i słusznie, że nie dadzą rady dotrzymać kroku tytanowi intelektu, pionierowi nowoczesnego zarządzania i menadżerowi XXI w. Nie udźwigną.

  Najpierw Pan Tobolski doniósł do prokuratury i zatrzymali budowę. Teraz przedsiębiorcy nie chcą wziąć się do pracy. Czy jest ktoś normalny w tym mieście z kim można budować i wprowadzać gminę w XXI w.?

  Ogarnijcie się Gołdapianie!

  Ocena: 4.97/5. z 32 głosów.
  Please wait...
  1. Jacek Kizik

   Jedyny radny PAN TOBOLSKI KTÓREMU WARTO PŁACIC DIETE RADNEGO

   Ocena: 4.33/5. z 12 głosów.
   Please wait...
   1. Mateusz

    Radny Tobolski oczywiście zdecydowanie dobrze pełni swoją funkcję, mimo że jest sekowany także przez innych radnych. Na dietę pan Andrzej na pewno zasługuje. Ale trzeba być sprawiedliwym i dodać, że jako tako spisuje się też radna Wałejko i Anuszkiewicz. O innych nie ma co pisać – nie zasługują na ten tytuł i mandat. Absolutny wstyd wyborcom przynoszą Wawrzyn, Janczuk, Pietrewicz, Chmielewski, Dzienis i Hołdyński.

    Ocena: 4.11/5. z 9 głosów.
    Please wait...
 3. Ręce opadają

  Nawet gdyby ktoś się zgłosił, to przetarg i tak został ogłoszony z naruszeniem prawa. Ewentualne wyłonienie wykonawcy i tak byłoby sprzeczne z prawem, a umowa podpisana z wykonawca z mocy prawa nieważna.
  W protokole CBA wyraźnie napisano, że KONIECZNE jest wykonanie projektu zamiennego, zakończonego nowym pozwoleniem na budowę.
  Tymczasem burmistrz od dwóch lat tego nie zleca.
  Gdyby nie jego bezsensowny upór, inwestycja mogłaby być już zakończona.
  Jesteśmy coraz bliżej rozwiązania umowy na dofinansowanie inwestycji, co będzie skutkowało katastrofalnymi dla gminy skutkami finansowanymi, w postaci chociażby zwrotu dotacji wraz z odsetkami.
  A pan Luto, pan Hołdyński, Warzyn, Janczuk, pani Pietrewicz pani Dzienis i parę innych osób trwają w tym chocholim tańcu, kosztem gminy.
  A diety i wynagrodzenia lecą.
  Głupota, czy sabotaż?

  Ocena: 4.88/5. z 40 głosów.
  Please wait...
  1. J

   Czego chcesz od Janczuka, Wawrzyna , Pietrewicz? Przecież oni swoją pracę radnego rozumieją wyłącznie jako pokazywanie się na uroczystościach, choćby ostatnich obchodach rocznicy Powstania. Tam pokazują swoje rajcostwo, tam są na świeczniku. Bowtedy ludzie widzą i myślą – oto radny! Ale nie oczekuj od nich żadnej inwencji i inicjatywy w rzeczowej praktycznej pracy samorządowej bo się nie doczekasz. W błyskach fleszy – tak. W dyskusji na temat rozwoju gminy – ciiiii, brak pomysłów.

   Ocena: 4.84/5. z 25 głosów.
   Please wait...
 4. To było do przewidzenia, że żadna normalna firma będzie zainteresowana tą inwestycją, ale chciałem ujawnić pewien nieznany fakt dot. tej sprawy. Otóż po ujawnieniu projektu budowlanego
  oraz stwierdzeniu przez Nadzór Inwestorski Pana Gierasimiuka wielu nieprawidłowości i samowoli
  budowlanej Pan Marek G. poinformował o tych faktach Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gołdapi Wojciecha Hołdyńskiego żeby podjąć szybkie i konkretne czynności dla ratowania tej inwestycji. Niestety Pan Hałdyński z pewnością po konsultacji ze swoim przyjacielem burmistrzem Luto „zamiótł ” ten temat pod przysłowiowy dywan. I zamiast poczynić szybkie działania, zrobić projekt naprawczy pan burmistrz poszedł na wojnę z inspektorami .Ale kiedy
  do mnie dotarły te porażające informacje też przez 5 miesięcy prosiłem burmistrza Luto
  o wyjaśnienia, przewidywane działania i informacje , jak wiadomo bez skutku. Po 5 miesiącach
  moich próśb i wniosków poinformowałem burmistrza Luto ,że ma ostatnią szansę na podjęcie
  działań w tej materii , gdyż w innym przypadku zawiadomię organy ścigania. Pan Luto podczas sesji zareagował na to „proszę bardzo panie Tobolski” Skoro już sam burmistrz mnie o to poprosił to nie miałem wyjścia i pod koniec stycznia 2021 r. zawiadomiłem CBA oraz Prokuraturę Rejonową w Olecku. Takie są fakty. A teraz pan Luto publicznie oskarża mnie o
  całe zło związane z budową ZPL i wzywa do zwrotu 30 milionów dla gminy za całą inwestycję.
  Akurat w tym dniu` ,czyli 1 sierpnia 2022 nie wziąłem takiej sumy do UM i nie wpłaciłem jej do kasy .Po powrocie z Komisji ponownie przeczytałem raport NIK i biegłych sądowych i uznałem, że dobrze się stało ,że nie wpłaciłem żądanej sumy do Urzędu Miejskiego, przecież
  główną odpowiedzialną osobą całego projektu jest burmistrz Tomasz Rafał Luto. I to pan powinien zwrócić 30 milionów do kasy urzędu.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.81/5. z 48 głosów.
  Please wait...
 5. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa BABKI

  A ja szanowni Państwo uważam , ze nie jest to klęska jaśnie nam panującego pana Luto tylko jest to klęska nas wszystkich , nas mieszkańców Gminy Gołdap. Jaśnie nam panujący pan Luto teraz jest za jakiś czas go nie będzie a gmina pozostanie z rozpadająca się budową za kilkadziesiąt milionów złotych , szanowni Państwo gdyby jaśnie nam panujący finansował tę inwestycje z własnych pieniędzy to miałbym to głęboko w ddddddddd jednak ten pan zainwestował NASZE pieniądze i to NASZE pieniądze zostały utopione i stracone przez brak kompetencji jaśnie nam panującego i jego urzędników. To nie Oni poniosą odpowiedzialności finansową za popełnione błędy i brak kompetencji czy zwykłą głupotę tylko MY MIESZKAŃCY GMINY GOŁDAP. TO MY BĘDZIEMY SPŁACAĆ KREDYTY POBRANE NA TĄ NIETRAFIONĄ INWESTYCJE. Szanowni Państwo jakiś czas temu w Tym temacie pisałem , że w obecnych warunkach gospodarczych z rosnącymi cenami materiałów i robocizny tylko samobójca podjął by się dokończenie tej budowy i co wyszło na moje. Szanowni Państwo najgorsze jest to że miłościwie nam panujący udaje dddddddddd i twierdzi że nic takiego się nie dzieje i wszystko jest ok. O ile miłościwie nam panującego mogę zrozumieć zważywszy na jego wielką inteligencje, fachowości i kulturę osobistą prezentowaną zwłaszcza podczas sesji gminnych to nie jestem w stanie zrozumieć części radnych którzy bezkrytycznie popierają jaśnie nam panującego. Panie i Panowie radni popierający miłościwie nam panującego , jeśli według was inwestycja warta kilkadziesiąt milionów z pieniędzy podatników których jako nasi reprezentanci do rady gminy mieliście pilnować jest przerwana na okres około dwóch lat jest tam wiele zaostrzeń stwierdzonych przez organa kontrolne i, NIK nie chce się podjąć zakończenia tej nieszczęsnej budowy to ja powiem delikatnie że państwa nie rozumiem. No chyba że państwo prywatnie również budują się z dwuletnia przerwą a obsuwę nazywacie cytując jaśnie nam panującego , normalnym procesem budowlanym. Zbliża się do naszej gminy katastrofa finansowa ponieważ nikt już nie odzyska pieniędzy zainwestowanych w tę chybioną inwestycje a dodatkowo trzeba będzie zapłacić poprzednim wykonawcą kilka milionów złotych następnie oddać dotacje do urzędu Marszałkowskiego coś ok . 16 milionów Jaśnie nam panujący burmistrzu Luto z czego pan to odda , no chyba że znając pana honor dbałości o dobro obywateli przyzna się pan do błędu i powie ,,,,,,,,,,,, drodzy wyborcy to moja wina i zobowiązuje się szkody pokryć z własnej kieszeni wtedy Ja Jacek Kizik Sołtys sołectwa Babki kleknę przed jaśnie nam panującym i ucałuje go w rączkę. Ps Dlaczego pisze jaśnie nam panujący , ponieważ ilekroć dzwoniłem do gminy umówić się na spotkanie z Burmistrzem w sekretariacie umawiano mnie na audiencje fakt autentyczny.

  Ocena: 4.79/5. z 42 głosów.
  Please wait...
  1. Książe M.

   Najlepszy tekst jaki ostatnio czytałem na temat upadku Gołdapi za sprawą jaśnie nam panującego i jego świty. Brawo Panie Jacku!!!! Święto Prawda w każdym słowie. A my i nasze dzieci będziemy płakać i płacić a TL, Łab., Morz., WH i inni z koła wzajemnej adoracji zbierają kokosy.

   Ocena: 4.95/5. z 37 głosów.
   Please wait...
  2. Swobodny Dzordz

   p. Jacku

   Zna pan takie powiedzenie: „po nas chocby i potop”?

   Jest to dewiza ludzi mialkich, egocentrycznych, nieodpowiedzialnych, bezczelnych, aroganckich, niefrasobliwych, pozbawionych empatii … etc. etc.

   Jesli to jest przyslowiowy Jan Kowalski, to mi to lotto i powiewa.

   No ale (zastrzegam: to MOJA OSOBISTA OPINIA!) jesli kims takim jest burmistrz miasta, w ktorym mieszkam, to w tym przypadku juz mi nie jest wszystko jedno.

   Z. Switkiewicz

   Ocena: 5.00/5. z 23 głosów.
   Please wait...
 6. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa BABKI

  A szanownie nam panujący stwierdzi że to wina Pana Radnego Tobolskiego. Kiedyś jak służyłem w wojsku było takie hasło ,,,,,,,,, daj sierżantowi za dużo władzy to mu się w głowie ppppppppppppp. I niestety w naszej gminie na nasze nieszczęście to się sprawdziło w stu procentach.

  Ocena: 4.88/5. z 34 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   „Rezerwa” pozdrawia „rezerwe”!

   Ocena: 4.33/5. z 6 głosów.
   Please wait...
 7. Anna

  Wczoraj otrzymałam nowe wydanie Głosu z Gołdapi. A tam informacje o skarbnik gminy i jej kursach i studiach na koszt gminy. To jest skandal. Redakcja pisze, iż nie posiada wiedzy czy zdała egzamin do rad nadzorczych, to w następnym roku sfinansował jej studia mba. Ludzie kiedy się to skończy i przestaniemy być zaskakiwani taką prywatą. Ja nie wyrażam zgody, by za moje pieniądze Żółtek lub jej podobni zdobywali uprawnienia do zarabiania prywatnej kasy. A co do innego artykułu z tego wydania, o pewnym samorządowej rodzinie Jarosława i Tereski to redakcja chyba nie słyszała, że szykowane jest jej nowe stanowisko służbowe.

  Ocena: 4.93/5. z 29 głosów.
  Please wait...
  1. Mumin

   Pewnie dlatego że na obecnym stanowisku Tereska nie ma odpowiedniego wykształcenia.

   Ocena: 5.00/5. z 23 głosów.
   Please wait...
   1. Suseł

    A jakie jest to na którym będzie miała odpowiednie?

    Ocena: 4.64/5. z 11 głosów.
    Please wait...
    1. Jacek Kizik

     Wszystkie byle kasa leciała

     Ocena: 5.00/5. z 8 głosów.
     Please wait...
  2. Wujek - dobra rada

   Kto w tym samorządzie Anno liczy się z Twoim głosem, opinią, podobnie jak z opiniami większości mieszkańców? Towarzystwo siedzi przy „korycie” i garnie ile się da do siebie i na zapas – bo idą trudne lata. A potem mogą ich nie wybrać – i co wtedy? I mają w „nosie” jakieś tam uwagi mieszkańców. Oni działają zgodnie ze schematem, który realizuje w swoim funkcjonowaniu rząd pis. Wzorce czerpane z góry, podobnie jak odpowiedzialność. I co im zrobisz – nic. „Nie mamy pańskiego0 płaszcza i co pan nam zrobi?”. Zaciśnij zęby i bądź „dobrej nadziei” – rzekł naczelny klasyk tego kraju, wujek „dobra rada” – Kto to taki?

   Ocena: 4.37/5. z 38 głosów.
   Please wait...
 8. Irek

  Joe Monster zapomniał albo celowo pominął radnych Walejko i Syperek. To te radne no i Anuszkiewicz z Makarewiczem oraz Mioduszewski sprzyjali swoim poparciem tą inwestycje kiedy była ona inicjowana. Teraz całe zło jest skierowane na Tobolskiego. Opluwanie, zniesławianie, gnojenie, poniżanie itp. Jak będą zatrzymania w tej sprawie to też Tobolski. Ale to akurat prawda.

  Ocena: 4.37/5. z 19 głosów.
  Please wait...
 9. Temida

  Brak na stronie Urzędu Miejskiego oświadczenia majątkowego Tomasza Luto, na które czeka wielu gołdapian
  jest zadziwiający. Czyżby organy ściganie mocno popracowały i coś znalazły, skoro tak długo je weryfikują ? Dla przypomnienia to Tomasz Luto posiada nowy dom w Jabłońskich z dużym kredytem. Ale już drugi nowy dom ze stawem o pow. 0,42 ha wybudował bez kredytu, chociaż wartość tych inwestycji jest b.duża, chyba większa niż ten dom w Jabłońskich. Zadziwiające jest również to, że kiedy stanęła budowa zakładu to i stanęła budowa domu we Włostach. Och jaka dziwna zbieżność. Burmistrzu Luto wieszczę pański smutny koniec w polityce na zawsze.

  Ocena: 5.00/5. z 36 głosów.
  Please wait...
 10. Swobodny Dzordz

  …I wstapil na ambone
  I wejrzal na zielone
  Pole – po ktorym artyleryji jenerala Tobolskiego
  Ciagna sie szeregi
  Nienawistna kolumna
  – pewnie na przeszpiegi!

  Lecz ducha on nie stracil
  Ow sierzant wzgardzony
  Wzial byl rog od Jankiela
  I zadol: – Szwadrony!
  Szwadrony – przybywajcie
  Na odsiecz, na Boga!
  Toz tu mi larum graja
  Pomocy, laboga!

  I zdawalo sie chlopu
  Ze choragwie gnaja
  Ze za chwile je ujrzy
  Ze wodza poznaja…

  Gdy tymczasem nadejszla
  Prawda tak oczywista
  Ze wodza nikt nie poznal
  Nawet kancelist(k)a…

  Ocena: 4.86/5. z 28 głosów.
  Please wait...
  1. Buch

   On nie wie co to róg jankiela.

   Ocena: 4.67/5. z 18 głosów.
   Please wait...
 11. Mieszkaniec

  Panie Redaktorze.
  Czy zechce Pan oficjalnie zapytać burmistrza lub jego rzecznika prasowego ( o ile taki funkcjonuje), jakie jest obecne stanowisko burmistrza wobec wyniku najważniejszego w tym roku przetargu, który gmina ogłosiła, i który okazał się jedną wielka „klapą”. Jaki jest dalszy plan burmistrza i jakie skuteczne kroki podejmie gmina w celu ratowania inwestycji Zakładu Przyrodo-Leczniczego ( o ile jest jeszcze coś do ratowania). Być może kolejny krok to rozbiórka tego spapranego obiektu. Proszę w imieniu mieszkańców oficjalnie zwrócić się z powyższym do burmistrza miasta, który jest osobą nowocześnie zarządzającą cała gminą.

  Ocena: 4.83/5. z 24 głosów.
  Please wait...
  1. Na razie oficjalnie złożyłem pismo w sprawie oświadczenia majątkowego burmistrza i udostępnienia odpowiedzi CBA na zastrzeżenia gminy w stosunku do protokołu…

   Ocena: 4.83/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. Swobodny Dzordz

    Sorki, ze nie we wlasciwym miejscu, ale odnosnie tekstu „Jest oswiadczenie majatkowe burmistrza, i odpowiedz CBA” (bo tam – komentarze wylaczone).

    Tak tylko na goraco: bite 14-15 stron tekstu; 7 akapitow; pod kazdym akapitem konkluzja: „Z uwagi na przedstawione powyzej przeslanki, nie uwzgledniam zastrzezen Kontrolowanego w calosci”.

    I tak siedem razy.

    „Kontrolowany” to burmistrz Goldapi Tomasz Rafal Luto.

    Na koniec podpis, pieczatka: z upowaznienia – z-ca szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Bogdan Sakowicz.

    Zachecam do przeczytania. Ale uprzedzam: to nie jest beletrystyka

    Ocena: 5.00/5. z 15 głosów.
    Please wait...
    1. J

     Tak, to nie jest beletrystyka ale czyta się dość łatwo. Też zachęcam. Ciekawe.

     Ocena: 4.92/5. z 12 głosów.
     Please wait...
    2. Temida

     Oświadczenie majątkowe burmistrza
     http://bip.goldap.pl/files/files/Tomasz%20Rafa%C5%82%20Luto%20-%20Burmistrz%20Go%C5%82dapi.pdf
     część VII. punkt 3. Jestem przewodniczącym rady Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap od 08.07.2015 r. Funkcję tę pełnię społecznie
     a na stronie Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap
     https://frrg.pl/o-fundacji/wladze/
     Rada Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap (kadencja 2019 – 2022): (Pięcioosobowa Rada). Radę Fundacji tworzy od pięciu do dziewięciu osób wybieranych na okres 4 lat przez Zgromadzenie Fundatorów.
     Jacek Antoni Morzy – Przewodniczący Rady
     Teresa Kalinowska – Członek Rady
     Katarzyna Madej – Członek Rady
     Tomasz Rafał Luto – Członek Rady
     Halina Wojtanis – Członek Rady

     Ocena: 5.00/5. z 3 głosów.
     Please wait...
  2. J

   Oprócz burmistrza spytałbym też o to każdego radnego. Niech każdy z nich wypowie się jaki ma pogląd na tę sprawę. A nawet na inne sprawy nurtujące nas mieszkańców. Jeśli radny odmówi odpowiedzi – cóż, to też jakaś dla nas informacja. Zwłaszcza w kontekście przyszłych wyborów.

   Ocena: 5.00/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 12. Anonim

  Nikt nie przystąpił do przetargu, bo w dokumentacji przetargowej brakowało kosztorysu według, którego można ocenić realne koszty inwestycji! Intencja czy niedopatrzenie? Jednoznacznie świadczy o kolejnej partaninie ekipy Luto.

  Ocena: 4.82/5. z 22 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   Jest jeszcze coś innego, cały ten uaktualniony projekt to kolejna próba wrobienia wykonawcy w kolejna samowolkę, a już zapisy SIWZ dotyczące zakresu, aby zdemontować całą instalację elektryczną oraz sieci zewnętrze i robić je od nowa – to już czysta niegospodarność, ponadto, to co tam jest, dalej nie jest czymś, co można nazwać projektem opracowanym wg wymogów właściwego rozporządzenia

   Ocena: 5.00/5. z 13 głosów.
   Please wait...
 13. xyz

  Pytali o to jakiś czas temu radni: Anuszkiewicz i Mieruński – odpowiedź była że nie ma innego planu, że budowa będzie kontynuowana. Żadnych alternatywnych wariantów. Mnie bardziej interesuje co na to Urząd Marszałkowski?

  Ocena: 4.65/5. z 23 głosów.
  Please wait...
  1. Aneta

   Pytali o to także inni radni. Nie wymieniam bo nikogo nie promuję.

   Ocena: 5.00/5. z 13 głosów.
   Please wait...
 14. A stawu ciągle nie ma w oświadczeniu pana Luto. Panie Sołtysie Jacku , może Pan wreszcie
  wyeliminuje Teresę Dzienis i wystartuje do Rady Miejskiej. Ma Pan moje wsparcie >Nie wiem tylko czy Pan się zdecyduje i zdobędzie poparcie swojego środowiska bo i przeciwnicy mocno
  zakorzenieni. Ale mam pomysł na Dzienisów ,wystarczy przedstawić fakty..
  Musi się Pan liczyć z tym ,że będzie opluwany, zniesławiany, poniżany, tak jak ja .Razem wypalimy to zło z życia publicznego. argumentami i informacjami.
  Andrzej Tobolski a.tobolski@wp.pl

  Ocena: 5.00/5. z 7 głosów.
  Please wait...