Rower elektryczny, czy hulajnoga? Co wybrać?

Mieszkańcy większych miast mają zazwyczaj przywilej wyboru jednego spośród wielu środków komunikacji. Samochód, autobus podmiejski, tramwaj – to te najpopularniejsze. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. W ostatnim czasie jednak coraz częściej można spotkać na ulicach miast osoby poruszające się na rowerach, również tych elektrycznych.

Mieszkańcy większych miast mają zazwyczaj przywilej wyboru jednego spośród wielu środków komunikacji. Samochód, autobus podmiejski, tramwaj – to te najpopularniejsze. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. W ostatnim czasie jednak coraz częściej można spotkać na ulicach miast osoby poruszające się na rowerach, również tych elektrycznych. Równie wiele jest osób poruszających się przy pomocy hulajnóg. Hulajnoga elektryczna stanowi świetną alternatywę dla roweru. Oba te środki transportu w ostatnim czasie zyskały na popularności i cieszą się rzeszą zwolenników. Hulajnoga, czy rower? Co obecnie jest lepszym środkiem transportu? Który z nich wybrać?

Hulajnoga czy rower? Co bardziej komfortowe?

W przypadku osób zamieszkujących centrum miasta lub jego bliskie okolice hulajnoga elektryczna wydaje się nieco lepszym rozwiązaniem. Na zakup hulajnogi mogą się zdecydować również mieszkańcy mniejszych miast. Hulajnogi mogą osiągać nieco mniejsze prędkości niż rowery. Ich gabaryty są jednak stosunkowo mniejsze. Co jest zaletą. Z łatwością więc możesz pokonywać trasę, łącząc podróż hulajnogą z innymi środkami transportu. Jeżeli mieszkasz nieco dalej i znasz zasady ruchu drogowego  — wybierz rower. Przede wszystkim dlatego, że rowery mogą osiągać nieco większą prędkość. W związku z tym większe odległości pokonasz nim o wiele szybciej.

Hulajnoga elektryczna, rower elektryczny — czy warto kupić?

Polskie rowery elektryczne i hulajnogi to na tyle komfortowy środek transportu, że poruszanie się nimi po mieście powinno przebiegać bezproblemowo. Możliwość poruszania się nimi zyskuje szczególnie w godzinach szczytu. Zakorkowane ulice nie napawają optymizmem, a przecież hulajnogą lub rowerem można poruszać się po chodniku, lub ścieżce rowerowej unikając ulicznych korków. Taki środek transportu jest również przyjazny środowisku i w porównaniu np. z samochodem o wiele tańszy.

Elektryczna hulajnoga, rower elektryczny — zalety

Tego rodzaju środki transportu kryją w sobie wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają one na pełną niezależność, jeśli chodzi o poruszanie się. Co więcej, nie wymagają one dużej przestrzeni, z łatwością więc zarówno rower, jak i hulajnogę przechowamy. Nie powinno być również większego problemu z ich zaparkowaniem. Na rynku można znaleźć wiele ich modeli. Każdy sklep z rowerami elektrycznymi, a także hulajnogami ma naprawdę bogatą ofertę komfortowych i bezpiecznych modeli tego sprzętu. Każda osoba zainteresowana zakupem z łatwością znajdzie coś dla siebie.


Porady

Powiązane artykuły