Ostatni weekend wakacji pod czujnym okiem policjantów

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w czasie minionego, ostatniego weekendu wakacji, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. Od piątku do niedzieli policjanci drogówki skontrolowali łącznie 53 pojazdy i ujawnili przy tym aż 46 wykroczeń. Ponadto, mundurowi pracowali na miejscu kilku niegroźnych kolizji.

 

Od piątku do niedzieli gołdapscy policjanci pracowali na trasach i w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących oraz porządek w ruchu drogowym w ostatnich dniach wakacji.

Na drogach powiatu pojawiła się zwiększona liczba patroli wspierana min. przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W trakcie realizowanych wzmożonych działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Ostatni Weekend Wakacji” mundurowi skontrolowali łącznie 53 pojazdy i ujawnili 46 wykroczeń drogowych, z czego aż 44 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Wobec kierujących zastosowano 41 mandatów karnych oraz 5 pouczeń. Za najwyższe przekroczenie prędkości jeden kierujący został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w kwocie 800 zł.

KPP Gołdap

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły