Ogłoszono drugi przetarg na dokończenie budowy Zakładu Przyrodoleczniczego

Burmistrz Gołdapi ogłosił drugi przetarg na na dokończenie budowy Zakładu Przyrodoleczniczego. Oferty można składać do 23 sierpnia tego roku, do 10.00.

 

 

Dokładna informacja wraz załącznikami pod tym linkiem:

http://bip.goldap.pl/pl/1227/6528/postepowanie-o-udzielenie-zamowienia-publicznego-w-przedmiocie-dokonczenia-budowy-zakladu-przyrodoleczniczego-w-uzdrowisku-goldap.html


Aktualności

Powiązane artykuły

29 komentarzy do “Ogłoszono drugi przetarg na dokończenie budowy Zakładu Przyrodoleczniczego

 1. Anna

  Prawdopodobnie i ten przetwrg nie zostanie rozstrzygnięty. Urząd w postaci burmistrza będzie mógł wówczas postarać się o kogoś z tzw. Wolnej stopy. Wówczas koszty pracy będą zapewne droższe niż w ramach przetargu i oczywiście w razie niewygodnych pytań różnych służb i instytucji śledczych to przecież Urząd bardzo prosił by dokończyć robotę. Ciekawe czy „Wujek Z” nie połakomi się na takie rozwiązanie. Czas pokaże.

 2. W mojej ocenie jest to nadal tuszowanie samowoli budowlanej i niezgodne z sugestiami biegłych sądowych oraz CBA. Czas pokaże czy tak jest.
  Słów kilka o spotkaniu z przedstawicielami Wspólnot Mieszkaniowych ,które odbyło się w poniedziałek. Przybyło kilkadziesiąt osób oraz Pani zastępca burmistrza Joanna Łabanowska,
  która poinformowała zebranych jak wiele pism wysłał Urząd Miejski. Na pytanie z sali ,co zrobi Urząd Miejski jeżeli monopolista Andrysiewicz zrezygnuje z działalności i zamknie swoją działalność odpowiedziała ,że nie ma takiej możliwości ponieważ URE na to nie pozwoli.
  Natychmiast zareagowałem ,że to bzdury i wprowadzanie ludzi w błąd.
  Wczoraj tj.09 sierpnia zadzwoniłem do URE w Warszawie i rozmawiałem w tej sprawie z Dyr. Departamentu. Odpowiedż nie budzi wątpliwości ,URE nie może ingerować w działalność gospodarczą. To jest kompromitacja
  wysokiego urzędnika naszego miasta , ale przypominam że na jednej z sesji Rady Miejskiej tą
  głupotę powiedział również pan burmistrz Luto. Rażąca niekompetencja i wprowadzanie ludzi w błąd to stała forma sprawowania władzy przez tych ludzi. Gmina nie zadbała o bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców i jeszcze nas okłamują. Państwo burmistrzostwo
  nie ma wiedzy i kompetencji do sprawowania takich stanowisk, ale jakie ustanowili sobie wynagrodzenia i jakie maja przywileje :-wycieczki, kursy ,samochód do celów prywatnych i wszystko na koszt podatników. Czy wy macie poczucie wstydu ?
  Andrzej Tobolski

  1. BigBoy

   Łabanowska nie jest z Gołdapi, dzisiaj siedzi tu jutro w Olecku. Dla niej bezpieczeństwo energetyczne zwisa i powiewa stąd pewnie te dyrdymały na temat URE i Andrysiewicza,

  2. N

   Ktoś z obecnych na tym spotkaniu powiedział, że duża liczba przybyłych nie mogąc doczekać się konkretów od osoby organizującej to spotkanie wyszła w trakcie. Spotkanie podobno nic nie dało.

  3. Problem tych ludzi, czyli zastępcy burmistrza, jak i samego burmistrza polega na tym, że oni na niczym się nie znają. Jej zależy tylko na tym by ładnie wyglądać i się wszędzie uśmiechać. A jemu wszyscy chyba już wiedzą na czym zależy. Mam nadzieję, że nieudolność tych rozumków doprowadzi do otrzeźwienia społeczeństwa i przegonienia ich z tych stanowisk już na zawsze.

  4. ja

   Dlaczego pan Andrysiewicz miałby zrezygnować z prowadzenia działalności gospodarczej w naszym mieście? przecież to złota żyła, goli nas jak baranów a jeszcze to nie koniec.

  5. TV LUTO

   Szkoda że nie ma transmiji/retransmisji takich wydarzeń.

 3. Edek

  Pytanie do burmistrza: czy sprzedał by mi pan ten dom nowo wybudowany za 50 tys. zł?
  Dam panu 2x tyle w gotówce, daję 100 tys. zł. Postawi sobie pan kolejne dwa domy.
  Proszę o kontakt: edzio.r10@gmail.com.

 4. M

  Według pisma CBA (swoją drogą już bez możliwości odwołania, podpisane przez zastępcę głównego szefa CBA) wejście na budowę, bez nowego projektu jest bezprawne. Raport wyraźnie mówi, że gmina musi złożyć dokumenty dotyczące zmian w projekcie, dopiero wtedy można w ogóle myśleć o przetargu. Jak widać w naszej gminie obowiązuje prawo wymyślone specjalnie dla nas… Jednym słowem jako mieszkańcy będziemy spłacać długi jeszcze wiele lat… Będziemy już prawdziwym końcem świata…

 5. P.

  Pan Tomaszek w zestawie z koleżankami doprowadzi do tego, że kto może będzie uciekał z tego miasta. Jaki przedsiębiorca z zewnątrz tutaj zajrzy? Przy takiej władzy lokalnej, takich marnych perspektywach i zmarnowanych szansach, to możemy zapomnieć. PGRyzacja całej gminy przy obecnym burmistrzu – naczelniku rozwija się w najlepsze. I to jest ten poziom do jakiego sięgają bez-kompetentni radni burmistrza i on sam.

 6. Jacek Kizik

  A ja mam takie zwykłe pytanie jako podatnik ? ILE NAS TO BĘDZIE JESZCZE KOSZTOWAĆ bo jak do tej pory nikt nie przedstawił pełnej informacji o kosztach tej naszej inwestycji. Więc pytam oficjalnie jaśnie nam panującego , proszę o podanie do publicznej wiadomości jaką kwotę wydała gmina na budowę zpl do dnia 11/08/2022 r proszę o podanie wszystkich kosztów wraz z obsługą prawną , ochroną, zabezpieczeniem inwestycji itd. Pytanie drugie , ile gmina planuje wydać na dokończenie tej inwestycji i z jakich źródeł pochodzić będą środki . Pytanie trzecie , czy gmina ma przygotowany kosztorys działalności zpl po ewentualnym oddaniu go do użytku czy sztandarowa inwestycja będzie przynosiła dochód czy dalej trzeba będzie ładować kasę w zpl z pieniędzy podatników. Jacek Kizik

  1. Lukrecja z Skody super B.

   Panie Jacku,
   te pytania padały już od radnych Tobolskiego, Anuszkiewicz, Mieruńskiego i odpowiedź jest jedna – „lwia część” kosztów bliżej nieokreśonych jest „fantasmagorią” burmisia i jego byłych, obecnych zasępców i jego t…pej świty – i jest wielką niewiadomą, nie do ogarnięcia kalkulacyjnie dla excela urzędu.

 7. Anonim

  Ciekawe kto mądry zgłosił uzdrowisko Gołdap do konkursu, o którym można przeczytać poniżej. W naszym przypadku powinna być to walka w konkursie o skandal dekady, a nie o eko nagrodę.

 8. Już Panu odpowiadam. Dzisiaj otrzymałem odpowiedż od burmistrza w trybie ustawowym.
  Dotychczasowe koszty 17 797 299.97 zł.
  Ile będzie kosztowało zakończenie budowy tego nie wie nikt.
  Rok temu pani Kardel informowała ,że wydaliśmy 24.5 mln. i ZPL jest wykonany w 2/3. Teraz jak widać te liczby się zmniejszają , myślę ,że za sprawą kreatywnej księgowości pani skarbnik..
  Nie zgodzę się ,że spotkanie nic nie dało , co niebawem wyjdzie na jaw i wtedy gmina będzie musiała ujawnić na jakiej podstawie prawnej oraz za jakie pieniądze pan Andrysiewicz został monopolistą. Dotychczas pan burmistrz okłamywał mnie w odpowiedziach na wcześniejsze wnioski.
  Andrzej Tobolski

 9. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa Babki

  Dziękuje za odpowiedz Panie Andrzeju a czy może Pan za zgoda Pana Redaktora pokazać skan tej odpowiedzi , interesuje mnie bardzo ile pieniędzy poszło z dotacji a ile z Naszych podatków. Bo jak widzę gmine stać na takie wydatki a na dołożenie ok 20 tys . na zakończenie budowy boiska wiejskiego w Zelazkacch nie . Po co wieśniakom na wiosce boisko niech grają na drodze .

  1. obserwator LUTO

   Panie Kizik nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że pieniędzy nie ma nasz burmistrz „wieśniakom” jak to pan sam określił. On nastawiał tyle WIAT na wioskach, że wygrał drugą turę wyborów. Więc proszę nie pisać nieprawdy. A tak na marginesie więcej kosztuje dokształcanie ścisłej elity pań przy Luto i jego samego niż wsparcie w wiejskie inwestycje w gminie, o kosztach objazdu gminy skodą nie wspomnę. Ale z kopania piłki na boisku nie ma kasy, a z dokształcania można wyciągnąć kasę zasiadając w radzie nadzorczej. Panie Kizik z boiskiem nie można zrobić transakcji wiązanej. Są sprawy ważne i ważniejsze. Wiem że Luto nie czyta tego portalu ale jakby przeczytał to chciałbym złożyć dla Luto propozycję, stanęła budowa ZPL i stanęła burmistrza budowa domu, to już było w komentarzach we wcześniejszych artykułach. Jak czytamy w oświadczeniu majątkowym wartość domu w stanie surowym zamkniętym na działce pięcio hektarowej to 150 tyś. Nie chciałby pan burmistrz tego sprzedać dam 200 tyś. Proszę dać znać nawet na swoim profilu FB który jak zawsze obserwuję z uwagą, odezwę się.

   1. Oj czyta, czyta…:-):-):-)

    1. Burak z Kośmidr

     No cóż, to wy „wieśniacy” wybraliście tego… nawet nie wiem jak określić … faceta na burmistrza, miasto nie było za nim, a wy daliście te swoje 90% poparcia – żenada , łatwo was „oczarować” – dalej tak róbcie, a za chwilę w tej gminie nie będzie można nawet wywrotki żwiru posypać na drogę. Powodzenia „wieśniaki”!

     1. Filc z Kozak

      A ja i tak na niego zagłosuję bo syn pracę w urzędzie dostał.

     2. Filc z Kozak

      A wcześniej jeszcze córka się załapała na dobre stanowisko. To na kogo ja mam głosować? 🙂

 10. qwerty

  za 17 mln nowy szpital można sobie postawić. A tak tylko skamlania……. jak to ciężko

  1. Burak z Kośmidr

   Szpital to zupełnie inna bajka – tu powszechnie i miłościwie panujący zarząd powiatu (z Ciołkiem na czele), powinien już dawno polecieć w otchłań historii. Ale nie, przez 12 lat pensja za nic i nie straszne afery ze Skodą (szkodą), degrengolada w szpitalu, dziury w drogach powiatowych i pensje po kilkanaście tysi do ręki dla tzw. starosty, wice, sekretarza i skarbniczki.

 11. Triatlonista

  Zauważyliście, że retoryka obecnie panującego niczym nie rożni się od tej stosowanej przez Pinokia Mateuszka?

 12. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa Babki

  Najgorsze ze gmina dostala ziemie za darmo od agencji ,solectwo zainwetowalo ok 20tys z funduszu soleckiego ja zalatwilem ziemie za ok kilkadziesiat tys. a gmina miala dolozyc ok 20tys i zakonczyc inwestycje. W zwiazku z niewywiazaniem sie przez gmine z umowy z agencja , agencja odebrala ziemie gminie i kasa solecka poszla sie pppppp. Oto gospodarnosci naszego jasnie nam panujacego jego dbalosci o dobro gminy. Jacek Kizik soltys solectwa Babki

  1. Antonio kierowca Super B.

   Panie Jacek, może za mało ambon postawiliście w Babkach no i parkingu dla jaśnie panującego nie uwzględniliście. A co do gospodarności to raczej nie ma takiego słowa w słowniku pierwszego muchomora w okolicy, więc jak pokazuje raport CBA i NIK to raczej niegospodarność i pic na wodę fotomonataż. Panie Kizik zróbcie wiec pod urzędem albo wieniec hańby na dożynki.

   1. Michał

    Wieniec hańby – doskonały pomysł.

 13. Coś czuję ,że jak nikt nie zgłosi się do przetargu pan burmistrz będzie mógł wybrać kogoś z wolnej ręki. Może to być np. Tomasz Luto , który w tej dziedzinie ma pewne doświadczenie i kontakty. Pozdrowienia z Kramu. Te doświadczenia to zapewne również z USA.
  Na giełdzie pojawiają się już pewne nazwiska. Ale pożyjemy, zobaczymy.
  Andrzej Tobolski

  1. Bogdan

   Panie Andrzeju, czyżby byli pracownicy Kramu w końcu zaczęli mówić? Czas najwyższy.

 14. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa Babki

  A ja jestem za tym aby to jaśnie nam panujący wziął na swe potężne bary budowę zpl , skoro jaśnie nam panujący potrafi wybudować swój dom tak tanio , staw powiększają mu bobry to budowa zpl pójdzie jak z płatka i to taniutko i szybciutko przecież jaśnie nam panujący ma doświadczenie w budowaniu poniżej kosztów. Dajmy się wykazać naszemu jaśnie panującemu. Panie Tobolski jest Pan człowiekiem małej wiary i pokory , więcej wiary w geniusz naszego jaśnie panującego, przecież każdy mieszkaniec gminy nie po to się modlił aby jaśnie nam panujący kształcił się za naszą kasę aby nic z tego nie było. Przecież Ja się cieszę że jaśnie nam panujący objeżdża gminę służbowym samochodem, czuję rękę pańską nad sobą I wiem ze on to robi dla naszego dobra
  A tak na marginesie Panie Tobolski może przestanie się Pan czepiać jaśnie nam panującego chłop zapppppppp od rana do nocy dla dobra mieszkańców nie śpi nie dojada jeździ po nocach objeżdżając podległe mu włości narażając się na utratę zdrowia i życia po kolizjach ze zwierzyną leśną a PAN NIC TYLKO SIE CZEPIA .Panie Tobolski więcej pokory i wiary w jaśnie nam panującego przecież wszystkie obietnice wyborcze zrealizował mówił że będzie się tanio budowało w gminie i się buduje typowy przykład dom i staw jaśnie nam panującego, mówił ,że będzie transparentnie i przejrzyście w gminie i jest , przecież na każdej sesji jaśnie nam panujący odpowiada na każde Pana PYTANIE I TO JESZCZE NA PISMIE W USTAWOWYCH TERMINACH A PAN CIĄGLE NIEZADWOLONY . Panie Tobolski jeszcze raz Pana proszę ,więcej pokory przecież ani Pan ani JA nie jesteśmy w stanie naszymi malutkimi mózgami ogarnąć geniuszu jaśnie nam panującego,