Czy warto wybrać płytki podłogowe wielkoformatowe?

luksusowy apartament

Urządzasz swoje mieszkanie i poszukujesz solidnych, a zarazem estetycznych rozwiązań na podłogi w łazience oraz kuchni? Jedną z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku są płytki podłogowe wielkoformatowe. W naszym artykule przedstawimy Ci ten produkt bliżej, abyś mógł określić, czy sprawdzi się w Twojej domowej przestrzeni.

Czym są płytki podłogowe wielkoformatowe?

Płytki podłogowe wielkoformatowe zdobywają coraz większe uznanie wśród projektantów wnętrz. Nie bez przyczyny. Nadają pomieszczeniom eleganckiego charakteru, wiec doskonale sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach i łazienkach. Duże rozmiary sprawiają, że podłogi są spójne, a bogaty wybór wzorów i kolorów daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czym tak właściwie są i co je odróżnia od klasycznych płytek? Przede wszystkim rozmiar i stąd właśnie wzięła się ich nazwa. Modele wielkoformatowe to duże płaszczyzny, które przekraczają 160 cm2. Należą do nich zatem wszystkie produkty, których bok nie jest krótszy niż 30 cm. Na rynku dostępne są modele kwadratowe o wymiarach co najmniej 45 x 45 cm oraz prostokątne, których wymiary rozpoczynają się od 60 x 120 cm.

Czy warto zdecydować się na płytki podłogowe wielkoformatowe do kuchni i łazienki?

Jeśli zależy Ci na spójnej, nowoczesnej aranżacji wnętrza, niewątpliwie ten produkt spełni Twoje oczekiwania. Doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkich, jak i dużych kuchniach i łazienkach, pozwalając Ci na optyczną zmianę proporcji pomieszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz jednolitą powierzchnię, która będzie sprawiała wrażenie przestronnej i czystej. To doskonała podstawa, która pozwoli Ci na wyeksponowanie wybranych elementów architektonicznych w elegancki sposób.

Doskonała podstawa każdej aranżacji wnętrza

Co więcej, płytki podłogowe wielkoformatowe doskonale zaprezentują się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone. Duży wybór tych produktów sprawia, że bez trudu dobierzesz odpowiedni kolor i wzór do swojego pomieszczenia. Modele imitujące drewno sprawdzą się w skandynawskich wnętrzach, nadając im przytulności, tymczasem luksusowy marmur udoskonali kuchnie i łazienki w stylu klasycznym lub glamour.

Trwałość i łatwa pielęgnacja

Nie bez znaczenia jest także sposób pielęgnacji płytek wielkoformatowych. Mniejsza ilość fug sprawia, że są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości niż klasyczne, niewielkie modele. Co więcej, dobrej jakości produkty wykazują dużą odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, a także działanie środków chemicznych, więc przetrwają przez wiele lat, nie tracąc swojego uroku.


Porady

Powiązane artykuły