Czy hotel powinien mieć sejf?

komfort i bezpieczeństwo wszystkim gościom. Dlatego tak ważne jest by były wyposażone w sejfy. Podwyższa to standard pokoju, jak i wpływa na pozytywny pobyt. Oprócz tego warto, by w hotelu znalazły się szafki depozytowe np. przy recepcji. Poczucie prywatności gości i bezpieczeństwa pozostawionych wartościowych rzeczy to podstawa.

 

 

 

 

Sejfy hotelowe – charakterystyka

Goście przebywają w hotelach najczęściej w celach służbowych lub wypoczynkowych. Niezależnie od przyczyny wizyty każdy odwiedzający powinien mieć pełne poczucie prywatności i bezpieczeństwa w wynajmowanym pokoju. Do sejfów najczęściej wkłada się pieniądze, karty kredytowe, kluczyki, laptopy czy biżuterię i zegarki. W pokojach hotelowych najlepiej sprawdzą się małe sejfy umiejscowione w szafie lub w szafce nocnej. W zależności od potrzeb można zainwestować w sejfy zewnętrzne do montażu wewnątrz szaf lub wolnostojące. Wszystko tak naprawdę zależy od hotelu i jego priorytetów.

W pokojach hotelowych najlepiej sprawdzą się sejfy otwierające się na kod elektroniczny. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie – gość sam wprowadzi swój unikatowy kod, który nie będzie znany dla nikogo z zewnątrz.

W hotelach przydadzą się także sejfy dla administracji. Zabezpieczenie dokumentów, ważnych kluczy lub nośników elektronicznych jest niezwykle ważne w miejscu gdzie rotacja obcych osób jest niezwykle częsta. Dodatkowym atutem wyposażenia hotelu będą też skrytki depozytowe, gdzie goście będą mogli zostawić np. telefon lub kluczyki, których nie chcą nosić przy sobie podczas wizyty. Skrytki najczęściej otwierane są za pomocą kluczyka.

 

Umiejscowienie i cena

Przede wszystkim sejfy hotelowe mają gwarantować bezpieczeństwo gościom. Powinny być umiejscowione w miejscu dostępnym dla każdej osoby rezydującej w pokoju. Dlatego nie mogą być zamontowane zbyt wysoko lub w innym trudno dostępnym miejscu. Ważnym parametrem jest również waga. Zamontowany sejf nie powinien obciążać półki na której stoi. Zamek na kod elektroniczny ułatwi gościom programowanie własnego, unikatowego kodu i tym samym da pewność że nikt postronny nie posiada kodu dostępu.

Ceny sejfów hotelowych rozpoczynają się od kilkuset złotych w zależności od rozmiaru. Warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także na ich estetykę. Elegancki sejf, pasujący do wnętrza może dodać pomieszczeniu klasy. Zestawy skrytek depozytowych również powinny być wykonane solidnie i estetycznie, tak by wzbudzały należyte zaufanie wśród hotelowych gości.

Materiał partnera


Aktualności

Powiązane artykuły