Cztery gwiazdki dla gołdapskiego CIT

Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi otrzymało maksymalną ocenę czterech gwiazdek w procesie certyfikacji. Jest to swego rodzaju certyfikat jakości, mówiący o tym, że spełniamy bardzo wysokie wymagania już na poziomie całego kraju.

 

 

W myśl nowych zasad realizowany jest proces certyfikacji, mający na celu zapewnienie właściwej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej. Dzięki certyfikacji możliwe jest stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.

– W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Certyfikacja przyznawana jest co dwa lata – informuje Polska Organizacja Turystyczna.

Na podstawie złożonego przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap wniosku certyfikację gołdapskiego Centrum Informacji Turystycznej przeprowadził Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, który postanowił przyznać CIT w Gołdapi kategorię czterech gwiazdek.

Jednocześnie trwa proces certyfikacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, w sieci udział bierze Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi.

Powiązane artykuły