Akweny i kąpieliska pod czujnym okiem policjantów

Choć jesteśmy już w połowie lata, część z nas urlop ma jeszcze przed sobą. Wielu mieszkańców i turystów decyduje się na wypoczynek nad wodą, dlatego też w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z uroków lata, policjanci kontrolują akweny oraz kąpieliska w powiecie gołdapskim.

 

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Gołdapscy policjanci realizując program „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotykają się z mieszkańcami i turystami wypoczywającymi nad wodami w naszym powiecie. Mundurowi przypominają o potencjalnych zagrożeniach i promują prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. W ramach działań funkcjonariusze spotykają się z wypoczywającymi nad jeziorem w Gołdapi oraz w Pluszkiejmach i Kiepojciach, gdzie przekazują główne zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą i wręczają ulotki oraz materiały promujące bezpieczeństwo.

W okresie letnim funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi pełnią również służby z wykorzystaniem łodzi motorowej. „Policyjni wodniacy” posiadają specjalistyczne przeszkolenia, co pozwala na niesienie skutecznej pomocy osobom wypoczywającym nad wodą. Mundurowi sprawdzają tzw. „dzikie kąpieliska”, podejmują działania o charakterze prewencyjnym, kontrolują użytkowników sprzętów wodnych. Dotychczas nie stwierdzono żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów! Bądźmy świadomi zagrożeń i przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa.

KPP Gołdap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły