„Z dziada pradziada przekazywane, a mało nam znane” #2

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do wysłuchania drugiego nagrania z cyklu „Z dziada pradziada przekazywane, a mało nam znane” – mity, legendy i podania z Warmii i Mazur. Tym razem przedstawiamy Państwu powiastkę „O zaklętej królewnie” ze wsi Jurki w powiecie oleckim, którą gwarą mazurską czyta Ola Turkiewicz. Życzymy przyjemnego odbioru i do zobaczenia w następny poniedziałek.

 

 

Ola Turkiewicz – urodzona w Ostródzie polsko-kanadyjska wokalistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka, multiinstrumentalistka i autorka tekstów. Autorka muzyki do filmów i spektakli, którą tworzy łącząc śpiew z muzyką elektroniczną i elektroakustyczną. Swoją działalność artystyczną rozpoczęła w Kanadzie w 1994 roku. Jest absolwentką jazzowego wydziału kompozytorskiego i wokalnego Humber College w Toronto. Od 2009 roku prowadzi działalność artystyczną w Polsce.

Założycielka i liderka dwóch sesyjnych formacji muzycznych tj. Koncertu Niepodległości i Projektu Arboretum, w których łącznie uczestniczyło ponad 250 artystów z Polski, Armenii, Australii, Ukrainy, Kanady, Meksyku i Wielkiej Brytanii. Nazwy tych formacji są tożsame z jej autorskimi, cyklicznymi projektami artystycznymi. Od 2018 roku współtwórca i dyrektor muzyczny Hybryda Kultur Festiwal.

Występuje, a także tworzy w języku polskim, angielskim, włoskim, francuskim oraz łacinie. Swoje projekty muzyczne prezentowała w Australii, Kanadzie, we Francji, na Litwie, Łotwie i na Ukrainie. (Źródło: https://www.olaturkiewicz.pl/ )

Zapraszamy do odwiedzenia strony pani Oli https://www.olaturkiewicz.pl/

Powiązane artykuły