W jakiej pracy w Suwałkach zarabia się najlepiej?

Poszukiwanie pracy w dzisiejszych czasach nie musi być takie trudne. Istnieje kilka sposobów, aby w łatwo znaleźć idealne stanowisko dla siebie. Nie masz pomysłu na własny rozwój? Nie masz odpowiedniego wykształcenia? Nie martw się. Sprawdź już dzisiaj, w jakiej pracy w Suwałkach zarabia się najlepiej.

 

 

Suwałki – Polski biegun zimna

Suwałki to miasto położone w północno-wschodniej Polsce w województwie podlaskim. Mieszka tutaj około 70 tysięcy mieszkańców. Charakterystyczną cechą tego terenu jest chłodny klimat, który znacznie wyróżnia się porównując pozostały obszar Polski.

Pomimo negatywnych aspektów tego obszaru, Suwałki są miastem, gdzie rynek pracy prężnie się rozwija. Jest to związane przede wszystkim z przeszłością miejscowości, gdyż znajdowała się na skrzyżowaniu wielu ważnych szlaków handlowych. Suwałki to miasto również atrakcyjne turystycznie, dlatego w tej branży istnieje wiele możliwości ofert pracy. Zastanów się, jak chcesz aby wyglądała twoja kariera zawodowa.

 

Jak znaleźć pomysł na swoją karierę zawodową?

Nie masz pomysłu na swoją karierę zawodową? To nic trudnego. Współcześnie istnieje wiele nowych stanowisk pracy, które dopiero się rozwijają. W internecie znajdziesz wiele testów, które sprawdzą twoje zainteresowania i dobiorą odpowiednią branżę, która z pewnością będzie dla ciebie interesująca. Aby dowiedzieć się, jak dostać się na dane stanowisko, warto odpowiednio wcześniej przeglądać oferty pracy. W nich znajdziesz informacje, które przedstawiają, co należy zrobić, aby pracować w danej branży. Wiele miejsc pracy nie oczekuje od kandydata wyższego wykształcenia. Wystarczy chęć do pracy i nauki nowych umiejętności. W Suwałkach znajduje się kilka placówek szkół wyższych, są to:

–        Wyższa Szkoła Służby Społecznej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Suwałkach

–        Wyższa Szkoła Suwalsko-Mazurska im. Papieża Jana Pawła II w Suwałkach

–        Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach

–        Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Suwałkach

–        Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Punkt Konsultacyjny w Suwałkach

–        Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Suwałkach

Są to uczelnie państwowe oraz prywatne. Będąc po maturze warto zastanowić się, czy w naszej przyszłej pracy potrzebne jest nam wyższe wykształcenie – a może bardziej istotne będzie doświadczenie.

 

Możliwości rozwoju

Rozwój kariery zawodowej zależy wyłącznie od nas. Jeżeli jesteś osobą ambitną i chcesz piąć się po szczeblach kariery zawodowej, to nic nie stoi na przeszkodzie. Osoba, której nie chce się pracować nigdy nie osiągnie sukcesu oraz nie będzie zarabiać dobrze. Należy ciągle rozwijać się, brać udział w kursach i szkolenia, aby ciągle podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Nawet darmowe spotkania mogą bardzo wiele zdziałać. Jednakże, gdy czujemy, że dane miejsce pracy nie jest dla nas, to należy je zmienić. Stereotyp mówiący o tym, że dobry pracownik był zatrudniony tylko w jednym miejscu przez całe życie jest mitem. Wszystko zależy od naszej sytuacji zawodowej. Należy codziennie się rozwijać, dlatego też jeśli dane miejsce nam tego nie umożliwia, to warto znaleźć inne. Współcześnie większość firm publikuje swoje ogłoszenia wyłącznie w internecie. Warto przeglądać ogłoszenia, aby być na bieżąco z ofertami pracy. Codziennie pojawiają się nowe miejsca. Sprawdź już teraz, a może znajdziesz swoją wymarzoną ścieżkę kariery zawodowej.

W jakiej pracy w Suwałkach zarabia się najlepiej?

Istnieje wiele miejsc pracy, które oferują wyłącznie stawkę minimalną. W 2022 roku wynosi ona 19,70 zł brutto na godzinę lub 3010 zł brutto za cały etat. Niestety w czasie wzrastającej inflacji coraz ciężej utrzymać się na pensję minimalną. Dlatego odpowiadamy na pytanie, w jakiej pracy w Suwałkach zarabia się najlepiej. Są to:

–        Kierownik ds. finansów – według statystyk najniższa pensja na tym stanowisku to 14 tysięcy złotych miesięcznie. Jednakże, aby uzyskać takie dochody potrzebna jest ogromna wiedza oraz przejście odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej

–        Adwokat – stereotypy na temat wysokiej pensji adwokackiej mają swoje przełożenie w rzeczywistości. Średnio osoba na tym stanowisku zarabia nawet 25 tysięcy złotych, wszystko zależy od ilości rozpraw oraz ustalonego cennika

–        Programista – jest to jedno z niewielu dobrze zarabiających stanowisk, do którego nie trzeba mieć wykształcenia. Wystarczy duża ilość wiedzy, którą można nabyć samodzielnie lub też za pomocą różnorakich kursów. Osoba na stanowisku programisty może zarabiać średnio 8 tysięcy złotych

–        Lekarz – praca lekarza jest w Polsce powszechnie szanowana i uważana za jedną z najbardziej opłacalnych. Pomimo stosunkowo długiego okresu nauki, wiele osób decyduje się na tą branże. Przeciętne zarobki lekarza to około 6 tysięcy złotych.

Oczywiście, znajdziemy wiele stanowisk pracy, które są bardzo opłacalne. Jednakże to ile zarabiamy jest zależne tylko i wyłącznie od naszych ambicji. Jeśli będziemy odpowiednio starać się i rozwijać, to z pewnością któregoś dnia zarobimy dużą sumę pieniędzy. To właśnie wykształcenie, doświadczenie oraz umiejętności klasyfikują naszą osobę na rynku pracy.

 

Jak znaleźć pracę w Suwałkach?

Współcześnie poszukiwanie pracy nie jest skomplikowane. Istnieje wiele efektywnych sposobów, aby znaleźć nowe stanowisko pracy. Jednym z nich jest przeglądanie ogłoszeń o pracę w internecie. Już teraz sprawdź najnowsze oferty pracy w Suwałkach. Z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie.

Jednakże samo zgłoszenie nie wystarczy. Należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na swoje CV. Jest to istotny dokument, gdyż to poprzez niego zostaniemy ocenieni. Rekruter sprawdzając CV dowiaduje się o Tobie najważniejszych informacji. Dlatego postaraj się, aby znajdowały się tam takie punkty jak:

–        Podstawowe dane osobowe – Imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres email oraz numer telefonu. Nie musimy podawać takich informacji jak data urodzenia lub stan cywilny, gdyż nie są to dane, przez które powinniśmy być oceniani

–        Krótkie przedstawienie naszej osoby – warto w 2-3 zdaniach poinformować czytającego o naszych planach na przyszłość związanych przede wszystkim z karierą zawodową oraz wykształceniem

–        Wykształcenie – jest to istotny punkt, gdyż w wielu przypadkach kierunek studiów lub też ukończone technikum o konkretnym zawodzie jest wymaganym punktem podczas rekrutacji. Również warto zauważyć, że często osoba z wyższym wykształceniem posiada możliwość wyższego wynagrodzenia na danym stanowisku

–        Doświadczenie – najważniejszy punkt całego dokumentu. Przedstaw tutaj swoją historię dotychczasowych miejsc pracy. Pamiętaj, że jeśli pracowałeś w więcej niż 3 miejscach powiązanych z obecnie poszukiwaną pracą, to należy dodać wyłącznie stanowiska, które najbardziej będą pasować do danej sytuacji.

–        Umiejętności oraz kursy – współcześnie jest to bardzo ważny aspekt twojego CV. Regularne wykonywanie kursów oraz szkoleń pozwala na rozwój pracownika, a w przypadku kandydata pokazuje, że jest on w pełni zainteresowany daną dziedziną pracy. Warto również pochwalić się poznanymi przez nas językami, lub też certyfikatami

Ważne jest, aby dokument nie przekraczał jednej strony kartki A4. Taki rozmiar pozwala na dobrą czytelność i estetyczne wykonanie dokumentu. Warto również zauważyć, że nie jest potrzebne dodawanie zbędnych wzorów oraz obrazków, Zaburzają one estetykę całego dokumentu, przez co rekruter może zrezygnować z twojej kandydatury. Jeżeli skorzystasz z powyższych porad, z pewnością otrzymasz wiele pozytywnych odzewów. Gdy rekruter oddzwoni z informacją o kolejnym etapie rekrutacji, to należy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zastanów się, jakie pytania mogą paść podczas spotkania oraz przygotuj odpowiedzi. Dzięki temu będziesz postrzegana jako osoba zorganizowana oraz taka, która wie co chce osiągnąć. W ciągu kilku dni od przeprowadzonej rozmowy rekruter powinien zadzwonić i poinformować wyniku rekrutacji, niezależnie czy zostałeś przyjęty do pracy.

 

Grafika: freepik.com

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły