Podczas dzisiejszej sesji radni zerwali kworum

Czworo radnych zerwało kworum podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Nastąpiło to przed kontrowersyjnym punktem: „uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego nad rzeką Gołdapą pomiędzy ulicami: Generała Sikorskiego, Różaną i Lipową w Gołdapi”. Jednocześnie zwraca uwagę to, że niemal w tym czasie „zanikła” transmisja (i retransmisja) obrad. Może wróci…


Aktualności

Powiązane artykuły

65 komentarzy do “Podczas dzisiejszej sesji radni zerwali kworum

 1. Anonim

  można wiedzieć którzy radni?

  Ocena: 4.78/5. z 18 głosów.
  Please wait...
  1. F

   Ci którzy zrobili tę bardzo dobrą rzecz tzn zerwali Sesję żeby nie uchwalić niekorzystnej dla wszystkich mieszkańców uchwały w sprawie planu zagospodarowania terenu „szpitalówy” (czyt. zgody na wybudowanie bloków wielorodzinnych tam gdzie jest grząski grunt, gdzie biegną cieki wodne zapewniające wodę mieszkańcom i gdzie taką budową grozi osunięcie bloków położonych przy ul. Paderewskiego) to radni Anuszkiewicz, Makarewicz, Tobolski i Mieruński. Nareszcie dobra rzecz.

   Ocena: 4.67/5. z 49 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    szkoda tylko że musieli wykonać taki krok. szkoda że inni radni nie potrafią myśleć rozsądnie

    Ocena: 4.79/5. z 38 głosów.
    Please wait...
    1. Do Anonim

     Dokładnie szkoda Anonimie

     Ocena: 4.07/5. z 14 głosów.
     Please wait...
    2. Anno nim

     Tak. Szkoda, że muszą uciekać się do takich ruchów żeby uratować dobrą sprawę. Ale co zrobią na następnej sesji, nie zawsze będzie taka frekwencja że pozwoli odebrać kworum.

     Ocena: 4.71/5. z 14 głosów.
     Please wait...
  2. Adrian

   Którzy radni? Ci mądrzejsi co się burmistrzowi nie kłaniają. Ci co się wyróżniają na tle bezrefleksyjnej reszty. Ci co dbają o interes społeczny a nie swój. Ci co wiedzą po co tam są. Wystarczy?

   Ocena: 4.66/5. z 29 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    Wystarczy, pytam bo nie zawsze ci radni są aż tak bystrzy. bywa że jednak głosują bezmyślnie jak i reszta.ale jednak to było miłe zaskoczenie.

    Ocena: 3.39/5. z 18 głosów.
    Please wait...
    1. Jan z ...

     Oj Jan przestań.

     Ocena: 4.50/5. z 10 głosów.
     Please wait...
   2. Michał

    Bez przesady proszę. Tej czwórce bodajże po raz pierwszy udało się coś tak ważnego zrobić. Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Przypomnijcie sobie inne głosowania i zachowania każdego z tej czwórki.

    Ocena: 2.38/5. z 21 głosów.
    Please wait...
    1. Maria

     To proszę wymienić te „inne” zachowania każdego z tej czwórki. Po kolei, dawaj te swoje „rewelacje”

     Ocena: 3.95/5. z 19 głosów.
     Please wait...
     1. Michał

      A zajrzyj sobie na youtube i obejrzyj poprzednie sesje.

      Ocena: 2.60/5. z 10 głosów.
      Please wait...
    2. Ze zrozumieniem

     Ogólnie efektywność polega na absencji. W tym wypadku to istota sprawy, w innych niestety to niemoty życiowe.

     Ocena: 2.67/5. z 6 głosów.
     Please wait...
  3. Persona non grata

   Panie redaktorze, ja w sprawie obchodów 40-lecia zamknięcia ośrodka dla kobiet internowanych. Pięknie Pan opisuje tę uroczystość, podaje gości, prelegentów, pomijając najważniejszego, któremu pan zrobił nawet 2 zdjęcia, zamieszczone na końcu. Czyżby Pan minister był osobą „internowaną medialnie” przez Pana redaktora, jeżeli nie to proszę o uzupełnienie tekstu.
   (Ponieważ tamtego wpisu nie można było komentować, więc zamieszczam to tutaj).

   Ocena: 2.33/5. z 15 głosów.
   Please wait...
 2. kworum

  Czy ktoś może wytłumaczyć co się dzieje. dlaczego niema retransmisji, kto wydał takie polecenie aby zblokować dostęp do informacji.

  Ocena: 4.68/5. z 25 głosów.
  Please wait...
 3. Maria

  A burmistrz jak zwykle nie wie, nie rozumie, nie potrafi odpowiedzieć. Wstyd za takiego dyletanta! A pani Bialek jakie posiada kompetencje, że zajmuje takie stanowisko? Nie potrafi odpowiedzieć na żadne pytanie.

  Ocena: 4.91/5. z 46 głosów.
  Please wait...
  1. Lutosław

   Nepotyzm, prawda panie Luto, panna białek, żona lutego to są przykłady.

   Ocena: 4.91/5. z 45 głosów.
   Please wait...
  2. Mariola

   Proszę zwrócić uwagę na nagraniu z sesji, minuta 6:09 do 7:00. Zachowanie pani Skarbnik, urzędnika. Jak ta pani zachowuje się do radnego Tobolskiego. Nawet trochę słychać jak go poucza i nakazuje. Coś się tej pani pomieszało. Kim ona jest? I dlaczego tak się zachowuje?

   Ocena: 4.85/5. z 27 głosów.
   Please wait...
  3. Sufler

   Aż żal mi tego naszego burmistrza. Nic nie wie, nic nie rozumie a kase bierze. Jak on się musi męczyć i ile uników wykonać żeby przetrwać i wypłate dostać. A panna Skarbnik pytana o konkretne rzeczy nie odpowiada. Jednak jej cechą nie jest milczenie. Całą sesje jak sufler mówi burmistrzowi co ma mówić, poucza przewodniczącego rady i innych radnych. Słychać to na nagraniu, mimo że nie mów do mikrofonu.

   Ocena: 5.00/5. z 25 głosów.
   Please wait...
 4. Paweł

  Zwykle przysłuchuję się obradom Sesji i często słyszę też odpowiedzi jakich udziela lub udzielał ten czy inny prawnik Urzędu Gminy, jednak dziś odpowiedź pani prawnik udzielona w ok. 13 minucie Sesji nt „czy można dany punkt obrad procedować bez wcześniejszego omówienia go przez Komisję” jest tak spolegliwa wobec burmistrza, że już widzę z jakim wstrętem pani prawnik odbiera pensję na którą absolutnie nie zasługuje. Współczuć tu tylko trzeba, że – jak widać – musi tak się zachowywać.

  Ocena: 4.89/5. z 36 głosów.
  Please wait...
  1. oo

   Spolegliwy znaczy: godny zaufania. Warto wiedzieć, jak używać słów.

   Ocena: 3.74/5. z 19 głosów.
   Please wait...
  2. temida

   Pani prawnik ani „A” ani „B”. A my podatnicy naszego miasta składamy się na wynagrodzenie tej pani. Pani nie przygotowana, beż zadnej wiedzy z zakresu prawa.

   Ocena: 5.00/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. Mieszkaniec

    Też zauważyłem, jej „ kompetencje „

    Ocena: 5.00/5. z 13 głosów.
    Please wait...
 5. Radni , którzy zerwali sesję to Anuszkiewicz, Makarewicz, Mieruński i Tobolski. Dla mnie przypominało tak błyskawiczne procedowanie tej uchwały początki Zakładu Przyrodoleczniczego.
  I wiadomo czym to się skończyło. Żebyśmy nie wyszli z sali to prawdopodobnie „beton ” pana burmistrza szybciutko tą uchwałę by przyjął. Nie wiem dlaczego burmistrzowi tak zależało na błyskawicznej uchwale. Mogę się domyślać ,że jego tygodnie na tym stanowisku są policzone i może sprawa ma drugie dno.. Poza tym jak zwykle doszło do sporu pomiędzy nami, kiedy zapytałem skąd wynika różnica w dotychczasowych wydatkach na budowę ZPL.Pani skarbnik i burmistrz przedstawiają radnym ,że to kwota 17 847 098 .23 zł a na innym spotkaniu Pani Kardel oświadczyła ,że to kwota 24 500 000 zł. To taka prawie niewidoczna różnica .
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.91/5. z 54 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   fajnie że można zauważyć w radzie głos rozsądku. super że jest chociaż 4 myślących

   Ocena: 4.80/5. z 41 głosów.
   Please wait...
   1. Kto

    Myślący jest każdy, proszę nie obrażać.

    Ocena: 1.30/5. z 27 głosów.
    Please wait...
    1. Marian

     Myslący jest każdy, masz rację. Dlatego proszę radnych, żeby przemyśleli sprawę budowy domów na naszej szpitalówie. Proszę nie pozwólcie żeby burmistrz robił z was swoje marionetki a za waszymi plecami wyśmiewał się z was.

     Ocena: 4.96/5. z 25 głosów.
     Please wait...
     1. Przystojny Rudy

      Na moje pytania dotyczące miernej pracy urzędu, mówił, że ma mało kompetentnych pracowników. A na sesji cukruje im, że są merytoryczni.
      To jest luto.

      Ocena: 5.00/5. z 18 głosów.
      Please wait...
     2. Adrian

      Po opuszczeniu posiedzenia przez radnych burmistrz orzekł, że z uchwałą PORADZIMY sobie następnym razem. No to jest skandal! To nie rada decyduje tylko burmistrz. Czy wy radni widzicie jak was traktuje pan Luto?! I się na to godzicie? Wstyd!

      Ocena: 5.00/5. z 18 głosów.
      Please wait...
 6. Edward

  Radzę wyborcom Józefa Wawrzyna zwrócić szczególną (bo bardzo to rzadka okazja) uwagę na sposób prowadzenia przez niego Sesji, poziom tego prowadzenia, stosowanie polskiego języka a przede wszystkim radzę zapamiętać, że oświadczył, że „sprawdził pod względem prawnym projekty dzisiejszych uchwał i uznał, że wszystko jest zgodnie z prawem” tj, że można procedować na Sesji te punkty, które nie były wcześniej procedowane przez poszczególne Komisje Rady! Taka to wiedza i doświadczenie wieloletniego samorządowca!!!

  Ocena: 5.00/5. z 38 głosów.
  Please wait...
 7. Oleś

  O zachowaniu burmistrza na dzisiejszej Sesji, takim jak zwykle, nie ma co się rozpisywać bo to jest już nużące. Jest takie jak było na każdej Sesji. Wstyd przed całą Polską.

  Ocena: 5.00/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 8. Maryś

  Panie Wawrzyn czemu pan nie prowadzi Sesji tylko burmistrz? Kim pan dziś jest na tej sali? Została w panu resztka odwagi?

  Ocena: 5.00/5. z 37 głosów.
  Please wait...
  1. Dominika

   Panie Wawrzyn co pan wyprawaił na tej sesji. Nie potrafi pan się wypowiadać, nie zna pan jezyka polskiego. Nie potrafi pan prowadzić sesji i wymyśla pan stwierdzenia które pokazują że nie ma pan wiedzy. Nagranie z sesji pokazuje wszystko.

   Ocena: 5.00/5. z 22 głosów.
   Please wait...
 9. Michał

  Wydaje mi się, że burmistrz ma obowiązek tłumaczyć się przed radnym bo takie są zasady ustawy samorządowej, radni pytają – burmistrz odpowiada. A ten gołdapski mówi, że „nie będzie się tłumaczył przed radnym bo mu się nie chce”

  Ocena: 5.00/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 10. Atena

  Na naszej Sesji jest tak: pytania zadaje się do pani skarbnik – odpowiada za każdym razem burmistrz, choć „odpowiada” to nieodpowiednie słowo bo odpowiedzi żadnej konkretnej nie udziela. Pytanie: za co bierze pieniądze pani skarbnik skoro nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie?

  Ocena: 4.79/5. z 39 głosów.
  Please wait...
  1. Timi , kiedy pogadamy?

   Nie wiesz za co bierze pieniądze?
   Większe od samego burmistrza?
   Za kunszt i doświadczenie.

   Ocena: 5.00/5. z 24 głosów.
   Please wait...
 11. Mieczysław

  Prawda, że na każdej sesji burmiszcz nie szanuje przewodniczącego Rady Hołdyńskiego, ciągle wcinając się do dyskusji, ale przynajmniej zwykle pytał Hołdyńskiego czy może zabrać głos. Dziś widać jak traktuje Wawrzyna, wcina się i już nawet nie pyta o to czy może głos zabrać. Panie Wawrzyn,czy pan nie widzi jak pan jest traktowany? A, rozumiem. Panu to nie przeszkadza.

  Ocena: 4.89/5. z 38 głosów.
  Please wait...
 12. Fun of luto

  Sierżancie luto, odblokuj dostęp do nagrania z dzisiejszej sesji. Pleeeeees.
  Chcielibyśmy wysłuchać twych mądrych wypowiedzi, którymi oczarowujesz część radnych, zobaczyć twój wyraz twarzy, którym rozkładasz radnego Tobolskiego.
  Nie daj się prosić, być może to jeden z twoich ostatnich występów na scenie.

  Ocena: 5.00/5. z 36 głosów.
  Please wait...
  1. Odblokowane…

   Ocena: 4.78/5. z 18 głosów.
   Please wait...
 13. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa BABKI

  Pan Luto na ostatnim zebraniu Sołectwa Babki powiedział ,że to powiat ustala podatki dla mieszkańców gminy a nie gmina. To czym my mówimy. Ten Pan już nie wie co czyni.

  Ocena: 5.00/5. z 43 głosów.
  Please wait...
  1. Roman

   Burmistrz na spotkaniach sołeckich często mówi o błędach powiatu.

   Ocena: 5.00/5. z 19 głosów.
   Please wait...
   1. Do Romana

    No przecież o swoich nie będzie opowiadał. Czego nie rozumiesz, Romek?

    Ocena: 5.00/5. z 19 głosów.
    Please wait...
 14. Rudy lisek

  Luto zawiedziony opuszczeniem czterech radnych z sesji. Misterny plan legł w gruzach. Panie luto powiedz nam dlaczego tak się panu z tym planem śpieszy.

  Ocena: 4.91/5. z 45 głosów.
  Please wait...
  1. Kumpe z ferajny

   Ostatni mocny deal…..
   Tomi ,wiesz ze ja wiem.

   Ocena: 4.89/5. z 36 głosów.
   Please wait...
 15. Zdzisiek

  Ale elokwentny, inteligentny, przebiegły, krasomówczy. Gołdap jest za mała na takiego męża stanu jak burmistrz. Jak będą kręcić nowe wydanie Kariera Nikodema Dyzmy to mamy idealnego kandydata do głównej roli. Moim zdaniem nie zdajemy sobie sprawy z talentu tego jegomościa. Przez 2 kadencje poruszając się po polu minowym, bez żadnej wiedzy i umiejętności potrafił zaklinać większość radnych bardzo skutecznie. Radni zapomnieli, że to burmistrz jest od wyjaśniania i tłumaczenia, gdyż to Rada sprawuje nad jego poczynaniami kontrolę, lub ujmę to inaczej sprawować powinna.

  Ocena: 4.91/5. z 44 głosów.
  Please wait...
 16. Przyjaciel Tomiego- ostatni przyjaciel.

  Dziękuje Pani Radnej Anuszkiewicz za postawę godną radnej mojego miasta
  Dziękuje Panu Radnemu Tobolskiemu za postawę godną radnego mojego miasta.
  Dziękuje Panu Radnemu Mieruńskiemu za postawę godną radnego mojego miasta.
  Dziękuje Panu Radnemu Makarewiczowi za postawę godną radnego mojego miasta.

  Jesteście jedyni godni tej funkcji. Chwała Wam !

  Ocena: 4.78/5. z 54 głosów.
  Please wait...
 17. Panie Burmistrzu ,gdzie jest Pana oświadczenie majątkowe?

  Czy ktoś zna odpowiedz na pytanie, dlaczego nie ma oświadczenia majątkowego naszego burmistrza Luto???

  Ocena: 5.00/5. z 37 głosów.
  Please wait...
  1. Przystojny Rudy

   O to jest pytanie?

   Ocena: 5.00/5. z 12 głosów.
   Please wait...
 18. Jagoda

  weszłam tu po raz pierwszy i ostatni,
  redakcjo dlaczego wszyscy co na tym portalu komentują nie podpisują się z imienia i nazwiska? co jest powodem tego ? dlaczego pan na to pozwala? jest pan doktorem powinien pan coś z tym zrobić

  Ocena: 1.26/5. z 47 głosów.
  Please wait...
  1. anonymus

   Może się Pani przedstawi ,proszę dać przykład.

   Ocena: 5.00/5. z 42 głosów.
   Please wait...
  2. anna

   I bardzo dobrze. Proszę więcej nie wchodzić i nie komentować. A jeżeli już to proszę się przedstawić Jagodo. Jeżeli czegoś oczekujesz od innych to daj przykład.

   Ocena: 5.00/5. z 36 głosów.
   Please wait...
 19. Janusz

  do przewodniczącego Rady: Wojtek Hołdyński
  czy w związku z tym, że wymienieni Radni wyszli z trwającej sesji to przysługuje im dieta? czy to będzie zgodne z prawem? chyba trzeba się tym zająć i zrobić coś w tym kierunku?

  Ocena: 1.48/5. z 46 głosów.
  Please wait...
  1. G

   W posiedzeniu nie uczestniczyło 5 radnych, w tym pan Hołdyński. Co z ich dietami?

   Ocena: 4.67/5. z 24 głosów.
   Please wait...
 20. Proszę w komentarzach unikać aluzji do życia prywatnego i nie sugerować sytuacji nieudowodnionych. Kilkunastu komentarzy przez to nie opublikowano…

  Ocena: 3.50/5. z 16 głosów.
  Please wait...
 21. Fun of luto

  Panie Redaktorze, proszę załączać wszystkie wpisy, albo żadnych. Boi się pan sierżanta czy bawi się pan w cenzora?

  Ocena: 4.33/5. z 18 głosów.
  Please wait...
  1. Pol

   Redaktor dba żeby komentujący nie stał się rywalem Luta na sali sądowej. Chyba dobrze co?

   Ocena: 4.73/5. z 15 głosów.
   Please wait...
   1. To między innymi, bo niektórzy komentujący mogą nie wiedzieć, że np. policja może poprosić o ich IP – zatem warto wystrzegać się przezwisk i wymyślania nieudowodnionych afer…

    Ocena: 4.79/5. z 19 głosów.
    Please wait...
 22. 15%

  Panie Burmistrzu, jest interes do zrobienia, jak się możemy spotkać?

  Ocena: 4.86/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 23. Paralityk

  Proszę nie wiązać Luta z kołem Łowieckim Granica, on w tym drugim.

  Ocena: 5.00/5. z 18 głosów.
  Please wait...
 24. kworum

  Największa aktywność radnych którzy pozostali na sali nastąpiła dopiero po wyjściu czwórki radnych. Szkoda że radni nie otrzymują diety za sesję rady dopiero gdy przynajmniej raz się odezwą. Dopiero wtedy byśmy zrywali boki. Czy ktoś może powiedzieć ile wynosi dieta radnego za takie pier…. w stołek.

  Ocena: 5.00/5. z 20 głosów.
  Please wait...
 25. Wojciech

  Panie Tomaszu Rafale Luto Burmistrzu Gołdapi trzymam za ciebie kciuki, żeby jak najszybciej Gołdap złapała oddech po tej dewastacji, żeby jak najszybnciej skończyła się ta twoja marna kadencja dla dobra gminy i miasta. Gratuluje Pani Anuszkiewicz i Panom Mieruńskiemu, Makarewiczowi i Tobolskiemu. Czas żeby wasze grono powiększyło się – ale z pustego i Slomon nie naleje i to rozumiem. Trzymam za tę czwórkę kciuki – dość dewastacji miasta i gminy Gołdap.

  Ocena: 4.86/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 26. Ze zrozumieniem

  A jednak Retel szkoły nie dostanie. Gmina opublikowała że stowarzyszenie Dobry start może prowadzić tam szkołę. Brawo stowarzyszenie, brawo Piotrek! Walczmy o normalność! A promował Luto, choć bardziej chciał wywalić poprzednika. Dni policzone, kto wiedział, że taki…

  Ocena: 4.47/5. z 15 głosów.
  Please wait...
  1. Ciekawski

   Możesz podać mi link do tej strony ?

   Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
   Please wait...
  2. Anonim

   Brawo! Wielkie brawa! Jest co świętować! 590,00 zł za m2 plus w gratisie 1500m2 działki. „Ze zrozumieniem” to jest twoja walka o normalność?! W dzisiejszych czasach, gmina powinna wziąć za tą nieruchomość trochę więcej pieniędzy.
   P.S. Retel chciał kupić, a nie dostać. Ale to chyba wiesz bo czytasz i słuchasz „ze zrozumieniem”!

   Ocena: 3.18/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 27. Wyjaśnię moje wątpliwości i zarzuty do pani Skarbnik Rity Edyty Białek.
  W dniu 22 lipca 2022 r. wszyscy radni Rady Miejskiej w Gołdapi otrzymali pakiet dokumentów do sesji zwołanej na dzień 27 lipca.
  Wśród tych jest załącznik dot. zmian w budżecie oraz WPF i w punkcie 35 tabeli budżetowej jako załącznik są następujące informacje: dot. budowy Zakładu Przyrodoleczniczego
  1.Łączna kwota finansowanej inwestycji ma wynieść 30 225 461. 23 zł.
  2.Nakłady poniesione do końca 2020 r wyniosły 17 847 098. 29 zł (czyli do zamknięcia budowy)
  3.Przewidywane nakłady na rok 2023 mają wynieść 6 040 309.69 zł
  4.Inwestycje roczne i wieloletnie na 2023 mają wynieść 6 167 983. 70 zł..
  Wszystko byłoby OK gdyby nie oświadczenie Pani M. Kardel na spotkaniu z radnymi oraz burmistrzem Luto w sali nr. 10 kilkanaście miesięcy temu. Otóż Kierownik i osoba nadzorująca cały projekt inwestycyjny Budowy Zakładu Przyrodoleczniczego na moje pytanie
  o wszystkich dotychczasowych kosztach odpowiedziała ,że na tą chwilę jest to kwota
  24 500 000 zł. ,a nie 17 847 098. 29
  Ktoś bezczelnie okłamuje radnych i społeczeństwo .Złożyłem stosowne zapytania i jeżeli one się potwierdzą składam stosowne zawiadomienia do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych oraz do Prokuratury. Pani M. Kardel i radni będą świadkami. Pomimo zakazu nagrywania, ja to spotkanie nagrałem.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.83/5. z 23 głosów.
  Please wait...
  1. apap

   Panie Andrzeju szapo bas… Właśnie w taki sposób uda się odsunąć tych szkodników od władzy. Merytorycznie, konkretnie, punktując błędy i zgłaszając, gdzie trzeba. Jest to trudne, bo z drugiej strony jest tylko obrażanie i stosowanie socjotechnik.

   Jak obserwuje sesje rady miejskiej to mam wrażenie jakby radni i urzędnicy byli pod ogromnym wpływem L. Kiedy się wypowiada przechadzając się za ich plecami to nie może to być im obojętne, to musi wywierać wrażenie i presję. Dlatego też się nie dziwię, że w taki sposób się zachowują i podpisują się pod błędnymi decyzjami. Ale już niedługo… Życie pod taką presją nie jest warte tych mikrokorzysci. Wiedzą, że w razie czego nie mogą liczyć na lojalność z drugiej strony.

   Jeszcze raz – kibicuję Panu.

   Ocena: 5.00/5. z 17 głosów.
   Please wait...