Pierwsze spotkania „Z przytupem”

Gołdapska Grupa Nieformalna „Z przytupem” w partnerstwie z Domem Kultury realizuje od 1 lipca projekt  „Odkrywanie dawnych tańców oraz potańcówka ludowa w Gołdapi”.

 

 

W projekcie bierze udział młodzież z Pracowni Tańca Domu Kultury oraz słuchacze Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ta międzypokoleniowa grupa wspólnie zgłębia wiedzę o dawnych tańcach, a także podejmuje pierwsze próby wykonywania układów choreograficznych.

W ramach projektu odbyło się już spotkanie grupy projektowej oraz próba taneczna, podczas której wszyscy uczestnicy doskonale się bawili.

A już wkrótce, 31 lipca odbędzie się w Domu Kultury koncert ARBORETUM, a w ramach projektu Gołdapskiej Grupy Nieformalnej „Z przytupem” – warsztaty tańca tradycyjnego i potańcówka ludowa. Zapraszamy na te działania wszystkich mieszkańców Gołdapi oraz turystów, bez względu na wiek.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły