Minisiatkówka. Trzy zespoły gołdapskiej „trójki” udanie zagrały w finale Polski

W dniach 30 czerwca – 3 lipca w Gliwicach odbył się 28. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. W ekskluzywnym gronie tuzów siatkówki znalazły się aż trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi (po raz pierwszy w historii).

 

 

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Grupa Ferrero Polska świętowały 15-lecie współpracy. Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszył się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do gliwickiego finału walczyło blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet otrzymywały dwie najlepsze drużyny z 16 województw. I tak do pięknej Areny Gliwice zjechało najlepszych 910 zawodników i zawodniczek (192 zespoły), w trzech kategoriach – „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców, które rozegrały 1056 spotkań. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów.

W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale Mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był niezwykle wysoki. W gliwickim finale po bardzo udanym sezonie i po zdumiewającym awansie wystąpił w „dwójkach” zespół SP 3 Gołdap w składzie: Jan Urbanowicz, Nikodem Juklewicz i Juliusz Buraczewski oraz „trójkach” zespół w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski oraz w „czwórkach” zespół w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak i Kacper Truchan. Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. „Dwójki” zakończyły zmagania na 20 miejscu w Polsce, „trójki” zakończyły granie na 31 miejscu. „Czwórki” zajęły doskonałe miejsce 16. Podczas turnieju finałowego opiekę trenerską nad chłopcami sprawowali Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski.

Chłopcy podczas pobytu na śląsku zwiedzili zabytkową XIX-wieczną kopalnię węgla kamiennego „Guido” w Zabrzu oraz Park wodny „Aquadrom” w Rudzie Śląskiej.

Na pewno sukcesem jest już udział w Wielkim Finale Polski Kinder Joy of moving i możliwość przeżycia niesamowitej przygody siatkarskiej. A to zasługa nie tylko zawodników, trenera czy rodziców, ale tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Gliwic finansowo: Anna i Krzysztof Rawinis, Tomasz Luto, Leszek Retel, Karol Urbanowicz, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, Tomasz Brzeziński (Przedsiębiorstwo Uług Komunalnych), Zdzisław Galiński (Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej), Marek Słowikowski (Zakład Ogólnobudowlany), Paweł Pawlukanis (PALWOD), Rafał Łanczkowski, Zbigniew Pasiuk, Marek Gwiazda, Jacek Bogdan (Turystyczna). Wielkie dzięki za wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę. Zespoły otrzymały nagrody w postaci koszulek pamiątkowych medali i dyplomów. O oprawę i niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów zadbał znany z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach – Marek Magiera. Organizatorem Finału Polski w Gliwicach był Polski Związek Piłki Siatkowej, Śląski Związek Sportowy, Ferrero Polska oraz PKN ORLEN. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Polski Komitet Olimpijski oraz Miasto Gliwice.

 

Powiązane artykuły