„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – powiatowa inauguracja na Plaży Miejskiej w Gołdapi

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z przedstawicielami innych służb oraz pracownikami Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, wspólnie zorganizowali akcję na kąpielisku miejskim. Głównym celem było przekazanie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych korzystających z uroków wakacji. Spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

 

 

Dzisiaj na Plaży Miejskiej w Gołdapi odbyło się oficjalnie otwarcie sezonu wodnego. W trakcie imprezy służby mundurowe i ratunkowe przeprowadziły akcję informacyjno-profilaktyczną, w ramach której odbyły się pokaz ratownictwa z udziałem policyjnych wodniaków oraz prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Przedstawiciele poszczególnych służb przekazywali turystom i mieszkańcom naszego powiatu podstawowe zasady korzystania z kąpieliska. W trakcie spotkania policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne, gdzie na najmłodszych czekały zabawy, konkursy i gadżety promocyjne związane z bezpieczeństwem nad wodą.

Mundurowi przekazywali istotne informacje na temat bezpiecznych form spędzania czasu, przypominali o zasadach kąpieli, zwracali uwagę rodzicom jak ważny jest nadzór nad dziećmi w okolicy plaży, ostrzegali przed pozostawianiem bez nadzoru na brzegu wody portfeli i innych wartościowych rzeczy.

Takie przedsięwzięcia są dobrą okazją do przeprowadzenia działań na rzecz bezpieczeństwa. Rozmowy połączone z konkursami i zabawami sprawiają, że dzieci i młodzież „chłonie” wiedzę i uczy się prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku.

KPP Gołdap

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły