Gdzie na wakacje? Najciekawsze miejsca i zabytki do zwiedzenia!

gdzie na wakacje

Szeroki wybór miejsc do których możemy się wybrać w wakacje co rok sprawia nam dylemat. Gdzie spędzimy udane wakacje i nie zbankrutujemy? Czy powinniśmy się udać na Zanzibar lub Bazylika Sagrada Familia? Czy jednak wybrać coś innego i udać się na Tower of London?

Zanzibar (Tanzania)

Zanzibar to niesamowita wyspa na Oceanie Indyjskim, z pięknym białym piaskiem i naturalną przyrodą. Zdecydowanie przyciąga ona turystów z całego świata swoim krajobrazem i kulturą.

To idealne miejsce dla miłośników odpoczynku, którzy marzą o zrelaksowaniu się w cieniu palm z widokiem na lazurowy ocean. Luksusowe hotele w ustroju afrykańskim i życzliwi mieszkańcy wyspy dodają uroku naszego ubłaganego wypoczynku. Rajski Zanzibar zachwyca nie tylko kolorami ale również unikatowymi smakami, gdyż wyspa ta została okrzyknięta ,,wyspą przypraw’’ i obecnie podczas wypoczynku można udać się na wycieczkę odwiedzając przy tym różne plantacje z przyprawami takimi jak: goździki, pieprz czy cynamon. Kuchnia Zanzibaru głównie opiera się na ryżu, owocach morza i rybach. Jest to mieszanka kuchni arabskiej, afrykańskiej i indyjskiej co sprawia, że nasze kubki smakowe codziennie mogą poczuć coś innego i z innej kultury świata. Gdy zrezygnujemy z odpoczynku i zamarzymy o spędzeniu czasu aktywnie, warto zobaczyć cudowne rafy koralowe nurkując lub łowiąc ryby. Miejsce to oddziałuje na nasze zmysły pozytywnie, gdy w powietrzu unosi się zapach świeżych owoców i przypraw. Wielu turystów po wycieczce na tą wspaniałą wyspę stwierdza, że Zanzibar wygrywa w ich rankingu miejsc godnych polecenia na wakacje.

Bazylika Sagrada Familia (Hiszpania)

Bazylika Sagrada Familia, czyli cudowny kościół położony w centrum Barcelony. Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie, budzący skrajne emocje. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii. Jest również uznawany za symbol narodowy Państwa. To miejsce z pewnością zrobi na was wrażenie, co nie powinno być żadnym zaskoczeniem, ponieważ nominował do Nowych Siedmiu Cudów Świata. Idealne miejsce dla osób wierzących, gdyż wszystkie 18 wieży coś symbolizują: 12 apostołów, 4 ewangelistów oraz Jezusa Chrystusa i Dziewicę Maryję na pozostałych dwóch miejscach. Do życia Jezusa nawiązują również trzy Fasady: Narodzenia, Męki i Chwały. Sagrada jako uosobienie natury zawiera w sobie symbole tak zwanych czterech Królestw: Roślin (kamienny las kolumn), Zwierząt (ornamentyka), Minerałów (witraże) i Człowieka (rzeźby oraz kolumny symbolizujące żebra). Sagrada Familia jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i odwiedzą ją rocznie trzy miliony turystów. Na szczyt samej wieży dostaniemy się pokonując, aż 400 schodów. Dla osób, które chętnie podziwiają zabytki i niesamowitą architekturę z lat osiemdziesiątych, będzie to strzał w dziesiątkę na udane wakacje i spędzenie przyjemnie oraz ciekawie czasu.

Tower of London (Anglia)

Tower of London czyli zamek, więzienie i twierdza londyńska, jest to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych zabytków w tym mieście jak i również na świecie. Najsłynniejszą więźniarką twierdzy była sama królowa Elżbieta I.

Pomimo, że forteca ta została wzniesiona już w roku 1078, do tej pory wzbudza w odwiedzających turystach podziw i ciekawość, dlatego też uznawana jest za wyjątkowe miejsce na mapie Wielkiej Brytanii. Odwiedzą ją rocznie około 3 milionów ludzi. Idealne miejsce dla osób, która fascynują się historią i średniowieczną architekturą. Wśród rzeczy, które uda się nam tam zobaczyć są charakterystyczni strażnicy ubrani w ciemnogranatowe kapelusze, które ciągną się ku górze. Wszelakiego rodzaju bronię, zbroje z różnych epok czy też klejnoty brytyjskich władców i inne kosztowności, które przechowywane są w specjalnym skarbcu Jewel House. Poza tymi atrakcjami, również zwiedzimy tam: White Tower, Green Tower i Wakefield Tower. Całe zwiedzanie Tower of London trwa około trzech godzin i otwarte jest przez cały tydzień, więc można sobie wyobrazić jak ogromne i ciekawe jest to miejsce do zwiedzenia w wakacje.


Porady

Powiązane artykuły