Garmin Iron Triathlon 24 lipca zagości w Gołdapi!

Największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce ponownie zagości w przepięknej Gołdapi.  Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę – 24 lipca 2022 i będzie to już siódme spotkanie z triathlonem w tym malowniczym mieście. Będzie to również siódmy przystanek cyklu tegorocznego cyklu.

 

 

W sezonie 2022 roku w Gołdapi zawodnicy będą mogli rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W Gołdapi, tak jak podczas innych imprez cyklu, będzie można wziąć udział w rywalizacji indywidualnej, jak i sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. To świetna okazja na spędzenie aktywnego weekendu z przyjaciółmi!

Zawody Garmin Iron Triathlon w Gołdapi rozpoczną się pływaniem w Jeziorze Gołdap znajdującym się na granicy Polski i obwodu kaliningradzkiego FR. Strefa zmian usytuowana będzie tuż przy gołdapskich tężniach i to właśnie stamtąd zawodnicy wyruszą na trasę rowerową. Etap kolarski w Gołdapi jest lekko pofałdowany, ale bardziej wymagające fragmenty rekompensują widoki rozciągających się wokół lasów i pól. Podczas etapu biegowego do pokonania będą urokliwe ścieżki mazurskiego uzdrowiska. Na zakończenie jedyny taki finisz i meta zawodów usytuowana pomiędzy tężniami!

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą tradycyjnie zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Junior, które od wielu lat cieszą się wyjątkową popularnością podczas zawodów. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

23 lipca, w przeddzień zmagań triathlonistów, odbędą się również zawody Garmin Swimrun Series. Podczas Garmin Swimrun Series Gołdap 2022 będzie można wystartować na jednym z trzech dystansów: ok. 30 km (tylko zespołowo), ok. 11 km indywidualnie i ok. 5 km indywidualnie. Dwie krótsze trasy prowadzić będą przez okolice Mazurskich Tężni Solankowych, jezioro Gołdap, fragment Puszczy Rominckiej oraz rzeki Jarka. Najdłuższy dystans ścieżkami Puszczy Rominckiej poprowadzi zawodników na wschód w kierunku miejscowości Galwiecie i Pluszkiejmy.

Informacja dotycząca utrudnień w ruchu i parkingach w dniu zawodów:

Informujemy, iż trasa zawodów w dniu imprezy tj. 24.07.2022 zostanie zamknięta w godzinach 08:00 – 14:00. Z ruchu drogowego wyłączona zostanie ul. Promenada Zdrojowa oraz droga wojewódzka nr 651 na odcinku Gołdap – Kociołki. W tym czasie obowiązuje całkowity zakaz poruszania się autem po trasie wyścigu.

Przepraszamy za utrudnienia i gorąco zachęcamy do kibicowania zawodnikom.

Nieodpłatny i niestrzeżony parking dla zawodników i kibiców będzie zlokalizowany przy ul. Promenada Zdrojowa. Uprzejmie prosimy o niepozostawianie samochodów na trasie wyścigu, ponieważ grozi to odholowaniem auta.

Więcej informacji nt. imprezy:

https://irontriathlon.pl/goldap-menu/

https://www.facebook.com/irontriathlon/

 

Powiązane artykuły