Weekend na drogach powiatu

W minioną sobotę na drodze wojewódzkiej numer 650 w Grabowie do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierujący osobowym audi. Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela pojazdu, mimo że auto w ostatnim czasie zmieniło posiadacza.

 

 

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania uciekiniera, który w konsekwencji podjętych działań sam stawił się do gołdapskiej komendy. Następnie przeprowadzone czynności procesowe doprowadziły do postawienia zarzutów Markowi B. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 35-latek będzie teraz odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto odpowie za wykroczenie niestosowania się do sygnału podawanego przez osobą uprawnioną nakazującego zatrzymanie pojazdu.

W niedzielę 5 czerwca około 13.00 w Baniach Mazurskich policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Po wylegitymowaniu okazał się nim 23-letni Piotr M. Policjanci ustalili, że kierował on motocyklem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy i materiały z tego zdarzenia wraz z wnioskiem o ukaranie trafia do sądu.

Tego samego dnia o 16.46 w Pogorzeli funkcjonariusze skontrolowali kolejnego motocyklistę. Był to 44-letni Paweł M., który jechał motocyklem marki Honda. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych również okazało się, że kierował bez wymaganych uprawnień w postaci kategorii A. W tej sprawie także funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że po nowelizacji taryfikatora mandatów karnych za prowadzenie pojazdu bez uprawnień na drodze publicznej, strefie zamieszkania lub strefie ruchu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł oraz obligatoryjnie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy, aby w przypadku podjęcia decyzji na prowadzenie pojazdu określonego rodzaju, sprawdzić, czy posiadamy do tego wymagane uprawnienia.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły