W II edycji „Polskiego Tajgowiska” „Dwójka” najlepsza!

W czwartek, 9 czerwca drużyna „Boreasz – północny wiatr” ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi wzięła udział w II edycji zawodów trekkingowych „Polskie Tajgowisko”.

 

 

Impreza zorganizowana została przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej, a jej głównym celem było zachęcanie młodzieży do aktywności na świeżym powietrzu oraz poznanie walorów przyrodniczych i turystycznych Parku.

W trekkingu brali udział uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych z opiekunem. Naszą szkołę reprezentowała3-osobowa drużyna w składzie: Anna Konieczny – kl. Va, Bartłomiej Kowalski – kl. IVb i Borys Wilczyński – kl. IVb. Uczniów do konkursu wiedzy przygotowała Pani Małgorzata Wojciechowska – Gutowska, a opiekunem w czasie zawodów była pani Patrycja Dulewicz.

Impreza miała charakter międzyszkolnych zawodów trekkingowych, podczas których drużyny wraz z opiekunem pokonywały wyznaczoną w lesie trasę oraz rozwiązywały zadania przyrodniczo-krajoznawcze dotyczące Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Zawody rozpoczęły się od prezentacji wszystkich drużyn, następnie uczestnicy przystąpili do „Wejściówki” – czyli quizu sprawdzającego wiedzę o przyrodzie i historii Puszczy Rominckiej. Po oddaniu quizów drużyny ruszyły ze swoimi opiekunami w las zaopatrzone w mapę i kartę zadań do wykonania. Na trasie czekało na nie sporo wyzwań: szukanie obgryzionych szyszek przez wiewiórki, rozpoznawanie gatunków zwierząt żyjących w puszczy, czy szukanie zeszłorocznego żołędzia.

Drużyna „Boreasz” – okazała się najlepsza i zdobyła I miejsce!

Na laureatów, uczestników i opiekunów czekały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz poczęstunek przy ognisku.

SP2 Gołdap

 

Powiązane artykuły