Tour de Konstytucja GOŁDAP – z Europą nam po drodze

14 czerwca 2022 r. od godz. 17.00 po raz pierwszy w Gołdapi, na placu Zwycięstwa (koło zegara słonecznego) odbędzie się #TourdeKONSTYTUCJA 2022. W programie wydarzenia:

– znakomici goście,

– debaty,

– rozmowy o konstytucji i praworządności,

– konkursy,

– inne atrakcje.

W 2022 roku mija 101 rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Uczcimy ją dwumiesięczną podróżą kapsuły z egzemplarzem Konstytucji, a towarzyszyć nam będą ludzie, którzy demokrację mają w sercu. Celem tego niezwykłego wydarzenia jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej.

Od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym. Odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak tolerancji i poszanowania odmiennych poglądów oraz łamanie przez władzę podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka – widzimy to na co dzień od 2015 roku, od kiedy wychodzimy na ulice, żeby wyrazić nasz sprzeciw.

#FundacjaKongresObywatelskich RuchówDemokratycznych http://www.tour-de-konstytucja.pl/ #TourDeKonstytucjaPL #ŁączyNasKonstytucja #TdKPL #Gołdap #gołdapdobrowspólne http://www.tour-de-konstytucja.pl/

Gołdap – dobro wspólne


Aktualności

Powiązane artykuły