Pływanie. „Piorunki” mistrzami Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach

W sobotę, 18 czerwca po raz pierwszy zawodnicy naszego klubu wzięli udział w Mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach na wodach otwartych. Z powodu niskiej temperatury wody (18 stopni) dystanse zostały skrócone i zawodnicy do pokonania mieli od 400 m do 1200 m.

Wielu zawodników zwłaszcza z młodszych kategorii nie ukończyło wyścigu, ale nasze gołdapskie Piorunki stanęły na wysokości zadania. Wszyscy ukończyli swoje starty i to na pierwszych miejscach z bardzo dużą przewagą. Po startach indywidualnych odbyły się wyścigi sztafet 4×400 m.

Do rywalizacji zgłosiło się 5 sztafet, nasz zespół w składzie Laura, Inga, Julek i Antek byli bezkonkurencyjni. Wyprzedzając zawodników starszych uplasowali się na pierwszym miejscu zdobywając tytuł Mistrza Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach kat. D.