Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Dwaj mieszkańcy Gołdapi przyczynili się do zatrzymania 58-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, kierował samochodem. Dzięki ich właściwej reakcji sprawca nie mógł kontynuować dalszej jazdy. Wezwany na miejsce patrol Policji przeprowadził dalsze czynności z zatrzymanym.

 

W minioną niedzielę, kilka minut po północy, godną naśladowania postawą wykazali się mieszkańcy naszego miasta. Dwóch mężczyzn zwróciło uwagę na kierowcę volkswagena, który pod jednym ze sklepów nocnych wypił piwo i następnie wsiadł za kierownicę. Świadkowie pojechali za nim i wykorzystali moment, w którym pojazd się zatrzymał. Mężczyźni szybko podeszli i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy „zaopiekowali się” ujętym przez świadków zdarzenia 58-latkiem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że ma on prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta. Dzięki ich reakcji doszło do wyeliminowania nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły