Koordynatorka dekady Ogólnopolskiego Programu Moje Miasto bez elektrośmieci z gołdapskiej „Dwójki”

Koordynatorka dekady Ogólnopolskiego Programu Moje Miasto bez elektrośmieci z gołdapskiej „Dwójki”

 

– Moje miasto bez elektrośmieci to autorski projekt organizacji ElektroEko, który łączy w sobie dwa aspekty – edukacji ekologicznej i społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku obchodzimy jubileusz 10 lat istnienia programu. Do tej pory do programu przystąpiło ponad 3500 placówek z czego 1500 aktywnie współpracuje, organizuje zbiórki elektrośmieci i korzysta z Funduszu Oświatowego. Przez dekadę zebraliśmy prawie 5mln kg elektrośmieci, wyposażyliśmy 1000 placówek w nowoczesne pomoce dydaktyczne o łącznej wartości 1mln złotych. Na dotychczasowych sukcesach jednak nie poprzestajemy – tak powitał gości prezes Zarządu ElektroEko S.A. Grzegorz Skrzypczak.
– Głównym celem programu „Moje miasto bez elektrośmieci” jest edukowanie dzieci i ich rodziców w zakresie postępowania z elektrośmieciami. Nauczyciele realizujący założenia programu tworzą z nami sukces „Mojego miasta bez elektrośmieci” – dodała koordynator programu Anna Podsiadło.

Na scenę Teatru „Syrena” w Warszawie zaproszono 10 najaktywniejszych „Koordynatorów Dekady” programu Moje miasto bez elektrośmieci”. Wśród laureatów błyszczała też Gołdap, na równi z Warszawą, Zieloną Górą, Tomaszowem Mazowieckim, Laskami, Nowym Sączem i Mysłowicami.

Z radością i ogromną dumą odebrałam nagrody. Uczestniczyłam w debatach, wymieniłam doświadczenia, zaprosiłam też na wizytę do naszej urokliwej Gołdapi. W jubileuszowej odsłonie nie zabrakło nowości – spektaklu teatralnego „Eko-Drużyna. Misja Elektrośmieć! Jeżeli chcesz obejrzeć spektakl, zapraszam – mówi Alina Oleszczuk

– Dziękuję całej gołdapskiej ekodrużynie za ten niepowtarzalny tytuł. Dziękuję za Państwa obecność, optymizm, empatię w moich działaniach, wsparcie i kibicowanie. Uśmiecham się do wszystkich wspierających mnie osób, bo z uśmiechem jest po prostu radośniej i łatwiej – dodaje koordynatorka dekady z Gołdapi Alina Oleszczuk

Powiązane artykuły