„Dzień grecki” w SP w Grabowie

W środę, 15 czerwca w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień grecki”, mający na celu przybliżenie kraju do którego uczniowie naszej szkoły wyjadą w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

 

W tym dniu uczniowie klas VI i VII rozwiązywali quiz wiedzy o Grecji, który wcześniej przygotowali samodzielnie. Każda klasa wyszukiwała informacje i ułożyła kilka pytań. Najwięcej punktów zdobyli: Sandra Trzasko z klasy 7a, Gabriela Słowikowska z klasy 7b oraz Wiktoria Bożęcka z klasy 7a.

Następnie kilkoro uczniów zajęło się wykonaniem drobnych upominków (bransoletek i zawieszek) w barwach greckich i polskich, natomiast klasa 7a zrobiła sałatkę grecką, jedną z bardziej znanych potraw greckich w Polsce.

Na koniec uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w nauce greckiej Zorby (Sirtaki). Sirtaki to popularny taniec pseudoludowy, stworzony w 1964 roku na potrzeby filmu „Grek Zorba”. Klimatem i choreografią zbliżony do autentycznych tańców ludowych.

Biorąc udział w „Dniu greckim” nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tego pięknego kraju.

 


Aktualności

Powiązane artykuły