Dwóch kierowców z promilami podczas długiego weekendu

Policjanci gołdapskiej drogówki mają za sobą pracowity długi weekend. Podczas prowadzonych działań zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz kolejnych dwóch bez uprawnień do kierowania pojazdami.

 

 

 

W miniony czwartek, 16 czerwca o 16:40 w Baniach Mazurskich patrol zauważył pojazd, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali auto. Jak się okazało, 60-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego miał problemy z utrzymaniem równowagi zaraz po wyjściu z pojazdu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia, w piątek 17 czerwca około 11:30 we Wronkach Wielkich policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobową mazdą. Kiedy funkcjonariusze zbadali 55-letniego mężczyznę okazało się, że w jego organizmie znajduje się blisko 0,3 promila.

Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy i odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi od 2,5 do 30 tys. zł. grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (ponad 0,5 promila i więcej) grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

W trakcie prowadzonych działań pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało” prowadzonych w okresie 15-19 czerwca policjanci przeprowadzili blisko 100 kontroli pojazdu. W tym czasie ujawnili 47 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

KPP Gołdap

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły