Czy naprawdę powinieneś kupić fotel gamingowy?

fotel gaming

Fotele gamingowe są zdecydowanie warte polecenia dla osób, które spędzają długie godziny siedząc przed ekranem komputera. (Zazwyczaj) fotele do gier są zaprojektowana w taki sposób, aby rozwiązać problemy związane ze złymi nawykami siedzenia i nauczyć, jak siedzieć z prawidłową postawą.

Jasne, najnowsze fotele gamingowe w stylu wyścigowym wyglądają imponująco. Jednak większość krzeseł do gier nie zapewnia długotrwałego komfortu, regulowanych funkcji i wysokiej jakości konstrukcji oferowanej przez ergonomiczne krzesła do biurka. A to nie jest dobra wiadomość dla twoich pleców.

Podczas gdy praca przy biurku może nie wymagać manewrowania na ogromnym 55-calowym monitorze, tak jak podczas grania w gry wideo, istnieje cienka granica między zabawą, a silnym bólem. Twoja potrzeba wygodnego siedzenia w połączeniu ze spontanicznym ruchem jest spotęgowana, jeśli Twoja konfiguracja do gier zawiera dwa monitory.

W ostatnich latach e-sport i gry przeszły z tętniącej życiem niszy do mainstreamowej rozrywki na świecie. Chociaż e-sport mógł kiedyś być częścią większej branży sportowej, stał się kompletnym rynkiem samym w sobie.

Zmiana ta była motywowana rosnącym zasięgiem sieci takich jak ESPN. Wpływ na to miał również błyskawiczny rozwój popularności gry Fortnite. Fortnite to gra o przetrwaniu, w której 100 graczy rywalizuje ze sobą w bitwie wieloosobowej, aby zostać samotnym ocalałym. To szybka, ekscytująca gra, w której myślenie taktyczne jest niezbędne, aby przetrwać. Fortnite ma rekordową liczbę 125 milionów graczy.

Ponieważ gry wideo stają się zakorzenione w kulturze głównego nurtu, wielcy reklamodawcy, firmy, główne serwisy informacyjne i klienci zwracają uwagę na wszelkie powiązane produkty. Więcej osób angażuje się w treści gier wideo, co oznacza, że ​​do gry potrzebują odpowiednich mebli i sprzętu do gier. Zgodnie z prognozami Business Insider Intelligence prognozuje się, że całkowity rynek e-sportu wzrośnie o 9% od 2019 do 2023 r.

Przy tak wielu ludziach grających w gry online na całym świecie dynamika w świecie rzeczywistym związana z rozgrywką staje się ważna. Jeśli siedzisz godzinami, potrzebujesz wygodnego fotela do gier, ergonomicznie zaprojektowanego, aby utrzymać prawidłową postawę. Jeśli usiądziesz na jakimkolwiek starym krześle, ryzykujesz powtarzające się urazy związane z długotrwałym używaniem komputera.

Jakie urazy możesz napotkać podczas długotrwałego siedzenia przed komputerem?

Siedzenie przez dłuższy czas może spowodować liczne kontuzje dla graczy online. Większość z tych urazów jest związana z niewłaściwą postawą i zwiększonym naciskiem na krążki międzykręgowe. Może to prowadzić do zwyrodnienia kręgosłupa lub uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych związanych z kręgosłupem. Możesz również uszkodzić mięśnie bioder i ramion, co może spowodować nieprawidłowe chodzenie. Są to urazy, które prowadzą do bólu dolnej części pleców podczas gry lub bólu górnej części pleców, gdy ludzie pochylają się do przodu.

Częste są powtarzające się urazy przeciążeniowe w postaci urazów łokcia, nadgarstka i dłoni. Używając kontrolera, klawiatury i myszy, możesz spowodować urazy, takie jak przeciążenie ścięgna lub zapalenie pochewki ścięgna. Zwykle objawia się to lekkim, a czasem ostrym bólem nadgarstka podczas grania, zwłaszcza jeśli gra obejmuje skomplikowane ruchy kontrolera lub powtarzalne, porównywalne używanie myszy.

Do uderzeń nerwowych dochodzi, gdy „szczypiesz” nerw, wywierając na niego zbyt duży nacisk lub otaczającą tkankę, taką jak kości, ścięgna, chrząstki lub mięśnie. Najczęściej dotknięte nerwy to nerw pośrodkowy nadgarstka, nerw łokciowy łokcia i splot ramienny pod obojczykiem.

Natomiast wracając do urazów postawy, można by napisać osobny artykuł na ten temat, jednak nasuwa się tu prosty wniosek. Jeśli Ty lub Twoje dziecko przesiaduje długo przed komputerem, zdecydowanie należy pomyśleć nad fotelem gamingowym, a jaki fotel wybrać, to pozostawiamy już Tobie, znajdziesz w internecie wiele miejsc z opiniami i szczegółowymi opisami zdrowotnych zalet takich foteli (choćby IMBA Seat).


Porady

Powiązane artykuły