Banie Mazurskie. Uczestniczyliśmy na XXI Festiwalu Chórów Seniora

W sobotę, 18 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach wraz z Chórem Lisiacy, uczestniczyliśmy na XXI Festiwalu Chórów Seniora.

 

 

Na tą wyjątkową uroczystość przybyły chóry i zespoły: Pojezierze z Ełku, Oleckie Echo, Mazury ze Starych Juch, Cantilena z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Belcanto z Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Lira z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Festiwal rozpoczął chór Pojezierze z Ełku, który swoim występem stworzył wyjątkową i radosną atmosferę, z niepowtarzalnym klimatem spotkania. A potem… nastąpiło śpiewanie – wzruszające, wesołe i porywające do tańca.

Po występach, w podziękowaniu za sceniczne prezentacje, chóry otrzymały statuetki , pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Organizatorzy pogratulowali chórom wspaniałych występów, kierując do nich mnóstwo ciepłych słów uznania i zaprosili do wspólnych zdjęć.

Na zakończenie festiwalu chóry zaśpiewały wspólnie piosenkę „Hulanka”, której autorem muzyki, skomponowanej do tekstu Stefana Witwickiego jest Fryderyk Chopin.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu za wspaniałą atmosferę i mile spędzony czas w rodzinnej atmosferze, a organizatorom dziękujemy za pielęgnowanie tej pięknej idei spotkań seniorów. XXI edycja festiwalu potwierdza, jak bardzo ważne i potrzebne są takie inicjatywy.

Powiązane artykuły