Zapraszają na spotkanie z pisarzem i byłym oficerem wywiadu

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie z Vincentem V. Severskim pisarzem i byłym oficerem wywiadu. Spotkanie odbędzie się 30 maja w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym, II piętro sala nr 66. Początek spotkania – 17.00.

Jego powieści to fikcja z domieszką historii, które zdarzyły się naprawdę.

Autor wielokrotnie był odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Jest autorem dwóch serii szpiegowskich „Nielegalni” i „Zamęt”. Po tym, gdy pierwsza seria stała się bestsellerem, CANAL+ wyprodukował serial na jej podstawie.

W 2019 roku ukazała się biografia polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby – Christine. Powieść o Krystynie Skarbek.

Spotkanie z Vincentem Severskim organizowane jest w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowane ze środków Instytutu Książki

 

“Vincent V. Severski – urodził się w Warszawie w rodzinie oficera wojska polskiego. W młodości interesował się ekstremizmem lewicowym i sam sympatyzował z ruchami trockistowskimi. Studiował prawo na UJ, a następnie w Warszawie, gdzie poznał miedzy innymi Lecha Falandysza, Janusza Kochanowskiego i Ryszarda Kalisza.

W 1982 roku ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych jako jeden z prymusów. Był oficerem wywiadu PRL i RP, działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany.

W 1982 roku skierowany do wydziału tak zwanej „dywersji”, najważniejszego wówczas i największego wydziału polskiego wywiadu. Za granicą spędził 13 lat, z tego 12 już po 1990 roku. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Jest postacią dobrze znaną w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych. Odszedł w 2007 roku na własną prośbę ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika.

Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę”.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/54744/vincent-v-severski


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zapraszają na spotkanie z pisarzem i byłym oficerem wywiadu

 1. Siewierski

  Polecam również te źródła:
  1. https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/95404
  2. https://tvrepublika.pl/oto-kim-naprawde-jest-znany-pisarz-vincent-v-severski,72614.html
  3. https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/61690,Kim-Pan-jest-Panie-Severski-spotkanie-z-cyklu-Tajemnice-bezpieki-Warszawa-14-lis.html

  Ocena: 3.40/5. z 10 głosów.
  Please wait...

Comments are closed.