Wielki sukces gołdapskich Piorunów na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach

W dniach 6-8 maja w Gliwicach reprezentacja naszego klubu MUKS Piorun walczyła o najwyższe lokaty w kraju. Do rywalizacji na 50-metrowej pływalni Olimpijczyk zgłosiło się 178 najlepszych zawodników z 13 klubów z całej Polski.

 

Ośmioosobowa reprezentacja gołdapskiego Pioruna, prowadzona przez trenera Adama Kozłowskiego zdobyła aż 24 medale (13 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe). Sześcioro naszych zawodników zdobyło tytuły Mistrzów Polski: Laura Kozłowska, Inga Naszkiewicz, Hanna Namiotko, Antoni Kisielewski, Juliusz Walkiewicz i Karol Nowak.

Bardzo mocny udział w zawodach zaznaczyły nasze dwie sztafety w składzie: Laura Kozłowska, Inga Naszkiewicz, Julek Walkiewicz i Antek Kisielewski, które zdobyły na dystansie 4 x 100 m PP I miejsce, a na dystansie 4 x 100 m BF II miejsce. Wśród naszych zawodników wyłoniło się wielu MULTIMEDALISTÓW. Najlepiej zaprezentowała się Laura Kozłowska, która każdy podjęty wyścig ukończyła miejscem na podium, a wśród wszystkich startujących juniorów i seniorów zajęła 3. miejsce w klasyfikacji medalowej całych zawodów.

Bardzo wysoko w klasyfikacji medalowej uplasowali się również: Antek Kisielewski (6. miejsce) i Inga Naszkiewicz (9. miejsce). Dzięki tak wysokim lokatom naszych zawodników, Gołdapski PIORUN w klasyfikacji medalowej zajął 2. miejsce w kraju.

 

Wyniki naszych zawodników

Laura Kozłowska:
Mistrzyni Polski: I miejsce 50 PP;
Mistrzyni Polski: I miejsce 100 PP;
Mistrzyni Polski: I miejsce 100 BF;
Mistrzyni Polski: I miejsce 400 BF;
Mistrzyni Polski: I miejsce sztafeta 4×100 PP;
Wicemistrzyni Polski: II miejsce 50 BF;
Wicemistrzyni Polski: II miejsce 200 BF;
Wicemistrzyni Polski: II miejsce sztafeta 4×100 BF.

Antoni Kisielewski:
Mistrz Polski: I miejsce 50 BF;
Mistrz Polski: I miejsce 100 BF;
Mistrz Polski: I miejsce sztafeta 4×100 PP;
Wicemistrz Polski: II miejsce 200 BF;
Wicemistrz Polski: II miejsce 400 BF;
Wicemistrz Polski: II miejsce sztafeta 4×100 BF.

Inga Naszkiewicz:
Mistrzyni Polski: I miejsce 200 BF;
Mistrzyni Polski: I miejsce 400 BF;
Mistrzyni Polski: I miejsce sztafeta 4×100 PP;
Wicemistrzyni Polski: II miejsce sztafeta 4×100 BF.

Juliusz Walkiewicz:
Mistrz Polski: I miejsce 400 BF;
Mistrz Polski: I miejsce sztafeta 4×100 PP;
Wicemistrz Polski: II miejsce I sztafeta 4×100 BF;
brązowy medalista: III miejsce 200 BF.

Karol Nowak:
Mistrz Polski: I miejsce 200 BF;
Mistrz Polski: I miejsce 400 BF;
Brązowy medalista: III miejsce 100 BF.

Hanna Namiotko:
Mistrzyni Polski: I miejsce 200 BF;
Wicemistrzyni Polski: II miejsce 100 BF;
Wicemistrzyni Polski: II miejsce 400 BF.

Hanna Prochowicz:
Brązowa medalistka: III miejsce 200 BF;
Brązowa medalista: III miejsce 400 BF.

W zawodach wziął udział również Oskar Kozłowski, który mimo bardzo dobrych czasów, rywalizując z rocznikiem starszym tym razem nie wskoczył na podium. Popłynął bardzo mocno i gdyby był klasyfikowany tylko z rocznikiem 2008 to prawie każdy jego start byłby na medal.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY. Dziękujemy naszym fanom i kibicom za WIELKIE wsparcie i mocny doping.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach był współfinansowany ze środków Gminy Gołdap.

 

Powiązane artykuły