Szczotki do masażu na sucho – na jakie efekty możemy liczyć?

Szczotki do masażu na sucho cieszą się dużą popularnością, ponieważ mają wiele zalet. Jest to produkt, którego warto używać do pielęgnacji ciała, aby poprawić wygląd skóry i ujędrnić ją, zapewniając sobie przy tym chwilę relaksu. Jakie jeszcze efekty przynosi szczotkowanie ciała?

 

Masaż szczotką na sucho to sposób pielęgnacji ciała, który cieszy się coraz większą popularnością. Ten z pozoru banalny zabieg pozwala poprawić kondycję skóry, a efekty mogą być zaskakujące. Regularnie szczotkowanie pozytywnie wpływa na wygląd skóry, pozwala też się zrelaksować. Jakie rezultaty zapewnia naturalna szczotka do masażu ciała?

 

Dlaczego warto używać szczotki do masażu na sucho?

Najlepsza szczotka do masażu na sucho poprawia kondycję skóry, co nie zawsze udaje się osiągnąć za pomocą kosmetyków. Podczas szczotkowania ciała poprawia się krążenie krwi, co pozwala zmniejszyć obrzęki łydek i kostek oraz zlikwidować uczucie ciężkich nóg. Masaż całego ciała szczotką świetnie zastępuje kosmetyki do peelingu. Szczotkowanie pozwala bowiem pozbyć się martwego naskórka i sprawia, że skóra staje się miękka i gładka. Masaż nie tylko usuwa martwy naskórek, ale ułatwia też walkę z cellulitem i ujędrnia skórę. Może też przeciwdziałać powstawaniu rozstępów. O szczotkowaniu ciała szczotką na sucho warto też pomyśleć po depilacji. Masaż zmniejsza podrażnienia występujące po goleniu i zapobiega wrastaniu włosków. Jednak efekty dla ciała to nie wszystko. Szczotkowanie ciała ostrą szczotką rozluźnia mięśnie i pozwala się zrelaksować. Warto więc rozważyć zakup szczotki i przekonać się na własnej skórze, jakie są jej zalety.

 

Jaką szczotkę do masażu na sucho wybrać?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje szczotek do masażu na sucho, warto więc określić swoje oczekiwania, aby wybrać najlepszy produkt. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj włosia, z jakiego wykonana została szczotka. Popularne są szczotki z włosia zwierzęcego, przede wszystkim końskiego. Szczotka z końskiego włosia ma miękkie, sztywne włoski i sprawdza się podczas masażu twarzy, szyi, dekoltu i biustu. Osoby, które wolą włosie roślinne, mają do wyboru różne materiały. Popularnością cieszy się szczotka z włosiem z agawy, które nadaje się do masażu całego ciała. Choć jest ostra, szybko można się do niej przyzwyczaić. Delikatniejsza jest szczotka do masażu z włosiem z kokosa, która sprawdza się też u osób mających skórę wrażliwą. Oprawa szczotki jest zwykle wykonana z litego drewna. Trzeba jednak pamiętać, że takiej szczotki można używać tylko na sucho, ponieważ woda powodowałaby wybrzuszanie litego drewna i szczotka uległaby zniszczeniu.


Aktualności

Powiązane artykuły